NaStyku.pl

Zaproszenie na spacer ornitologiczny w Miejscu Pamięci Stalag VIII A

W sobotę, 21 maja o godzinie 10.00 stowarzyszenie Meetingpoint Memory Messiaen zaprasza na spacer ornitologiczny w Miejscu Pamięci Stalag VIII A w Zgorzelcu.
Organizator
Organizator

Podczas tego wyjątkowego oprowadzania ornitolog Friedhard Förster wskaże, jakie gatunki ptaków udało się zaobserwować kompozytorowi Olivierowi Messiaenowi w trakcie jego pobytu w obozie jenieckim Stalag VIII A oraz w okolicy, a także w jaki sposób wykorzystał on dźwięki usłyszanych ptaków w swojej muzyce. Ponieważ obóz jeniecki znajdował się na otwartym polu, przetrzymywany tu Messiaen słyszał śpiew ptaków innych niż te, które możemy zaobserwować dziś na powstałym w międzyczasie obszarze leśnym. Podczas spaceru ornitolog zaprosi gości do wspólnego odkrywania gatunków ptaków, które żyją obecnie na terenie byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A.

Wycieczka z przewodnikiem odbywa się w ramach akcji „Wiosenne spacery 2022” organizowanej przez Saksońskie Ministerstwo ds. Energii, Ochrony Klimatu, Środowiska i Rolnictwa.

TERMIN: sobota, 21.05.2022 r.
GODZINA: 10:00-11:30.
MIEJSCE ZBIÓRKI: Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura (Koźlice 1, Zgorzelec).

WSTĘP WOLNY

Wcześniejsza rejestracja pod adresem: music@meetingpointmm.eu.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również