NaStyku.pl

Zamiast polskiego miał ukraińskie prawo jazdy. Niestety podrobione

Fałszywe ukraińskie prawo jazdy okazał 29-letni mieszkaniec Zgorzelca, którego w Jędrzychowicach kontrolowali funkcjonariusze polsko-niemieckiego patrolu.
Straż Graniczna, zdjęcie ilustracyjne / fot. NOSG
Straż Graniczna, zdjęcie ilustracyjne / fot. NOSG

We wtorek, 6 października, w Jędrzychowicach funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Palcówki w Ludwigsdorfie kontrolowali dokumenty kierowcy BMW. Mężczyzna do kontroli okazał dowód osobisty oraz ukraińskie prawo jazdy. W trakcie analizy dokumentu okazało się, że prawo jazdy jest podrobione na wzór oryginalnego.

Funkcjonariusze straży granicznej ze Zgorzelca wszczęli postępowanie przygotowawcze, które przekazane zostanie do dalszego prowadzenia zgorzeleckiej policji.

Za posługiwanie się podrobionym dokumentem sprawcy przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawiania wolności.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Lockdown  / zdjęcie ilustracyjne / Miguel Montejano /pexels.com

4-tygodniowy lockdown w Niemczech. Co musisz wiedzieć?

Na granicy
czwartek, 29 października 2020, 12:35
Od poniedziałku, 2 listopada wchodzi w życie ogólnoniemiecki 4-tygodniowy lockdown. Przedstawiamy informacje, które mogą okazać się przydatne dla osób przekraczających polsko-niemiecką granicę.
COVID-19 / fot. pexels.com

Nowe zarządzenia i zaostrzone kontrole w Görlitz

Na granicy
wtorek, 27 października 2020, 14:22
W związku z dalszym wzrostem liczby zakażeń w powiecie Görlitz Starostwo Powiatowe wydało nowe zarządzenie, które obowiązuje od poniedziałku, 26 października 2020 r.

Zobacz również