NaStyku.pl

Zakaz fajerwerków na moście Staromiejskim w Sylwestra

Przed nami Sylwester i Nowy Rok. Miasto Görlitz przypomina o zakazie używania fajerwerków na moście Staromiejskim.
fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Nadburmistrz Miasta Görlitz wprowadził zakaz odpalania materiałów pirotechnicznych (fajerwerków) w Sylwestra, 31 grudnia 2022 od godz. 22:00 do godz. 2:00 w Nowy Rok, 1 stycznia 2023 na niemieckiej części mostu Staromiejskiego i przyległych ulicach Uferstraβe, Hotherstraβe, Neiβstraβe i Bei der Peterskirche w Görlitz.  Osobom, które naruszą ten zakaz, grozi odebranie tych materiałów i kara grzywny. Wprowadzenie zakazu jest podyktowane względami bezpieczeństwa mienia i osób witających Nowy Rok na moście Staromiejskim łączącym Zgorzelec i Görlitz.

Parkowanie w Görlitz bez opłat

W dniach 23 grudnia 2022 – 2 stycznia 2023 na terenie miasta Görlitz będą nieczynne parkomaty miejskie. Parkowanie jest w tym okresie nieodpłatne, ale należy pamiętać o maksymalnym czasie parkowania i o wyłożeniu w samochodzie karty parkowania z zaznaczoną godziną rozpoczęcia parkowania.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Drugi Marsz Równości przejdzie też przez Zgorzelec

Na granicy
czwartek, 28 września 2023, 11:31
Drugi Marsz Równości (Christopher Street Day) w Görlitz odbędzie się w sobotę 30 września pod hasłem „Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce!”. W tym roku przejdzie też przez Zgorzelec.
fot. Nasze Zoo

Dynie dla Zoo Görlitz!

Na granicy
wtorek, 26 września 2023, 18:53
Zoo w Görlitz przyjmie dary w postaci dyń, które wielu gości odwiedzających Zoo uprawia w swoich przydomowych ogródkach. Każdą nienaruszoną dynię, niezależnie od jej rozmiaru czy koloru, można przynieść jako darowiznę do kasy Zoo Görlitz do 1 października.

Zobacz również