NaStyku.pl

Zakaz fajerwerków na moście Staromiejskim w Sylwestra

Przed nami Sylwester i Nowy Rok. Miasto Görlitz przypomina o zakazie używania fajerwerków na moście Staromiejskim.
fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Nadburmistrz Miasta Görlitz wprowadził zakaz odpalania materiałów pirotechnicznych (fajerwerków) w Sylwestra, 31 grudnia 2022 od godz. 22:00 do godz. 2:00 w Nowy Rok, 1 stycznia 2023 na niemieckiej części mostu Staromiejskiego i przyległych ulicach Uferstraβe, Hotherstraβe, Neiβstraβe i Bei der Peterskirche w Görlitz.  Osobom, które naruszą ten zakaz, grozi odebranie tych materiałów i kara grzywny. Wprowadzenie zakazu jest podyktowane względami bezpieczeństwa mienia i osób witających Nowy Rok na moście Staromiejskim łączącym Zgorzelec i Görlitz.

Parkowanie w Görlitz bez opłat

W dniach 23 grudnia 2022 – 2 stycznia 2023 na terenie miasta Görlitz będą nieczynne parkomaty miejskie. Parkowanie jest w tym okresie nieodpłatne, ale należy pamiętać o maksymalnym czasie parkowania i o wyłożeniu w samochodzie karty parkowania z zaznaczoną godziną rozpoczęcia parkowania.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Nasze Zoo

Parada garbów

Na granicy
poniedziałek, 15 lipca 2024, 11:34
Wielbłądzie źrebięta na letnich wakacjach w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec.

Zobacz również

fot. Nasze Zoo
Na granicy
wtorek, 02 lipca 2024, 09:11

Otwórz oczy na oczy

Wyjątkowe rallye po Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec od 1 lipca do...