NaStyku.pl

Z więzienia do więzienia

W ręce pograniczników wpadł 32-letni bogatynianin poszukiwany na podstawie dwóch listów gończych. Mężczyzna za rozprowadzanie narkotyków spędzi w zakładzie karnym najbliższe pół roku.
Straż Graniczna / zdjęcie ilustracyjne
Straż Graniczna / zdjęcie ilustracyjne

Do zatrzymania doszło dzisiaj (18.06), gdy mężczyznę do Polski przekazały służby niemieckie. 32-letni mieszkaniec Bogatyni został wydalony z Niemiec po odbyciu kary pozbawienia wolności za kradzieże, których tam dokonywał.

W trakcie kontroli dokumentów przekazanego Polaka funkcjonariusze staży granicznej ze Zgorzelca stwierdzili, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie dwóch listów gończych wystawionych przez Sąd Rejonowy w Zgorzelcu – informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Bogatynianin ma do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe oraz 10 dni aresztu za kradzieże. Po konsultacji z jednostką prowadzącą poszukiwania mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do najbliższego aresztu śledczego.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wizyta studyjna delegacji gruzińskiej w Zgorzelcu

Zgorzelec dzieli się doświadczeniem z Gruzją

Na granicy
poniedziałek, 15 lipca 2019, 11:41
Starając się o wejście do UE Gruzini odwiedzają różne europejskie kraje i pytają, jak radzić sobie z gospodarczą i społeczną zapaścią.
Śmieci komunalne z Niemiec i Czech miały trafić na polskie składowiska / fot. KAS

Śmieci z zagranicy miały trafić na polskie składowiska

Na granicy
środa, 10 lipca 2019, 09:54
W lipcu funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali dwa transporty śmieci z zagranicy, które miały trafić na polskie składowiska. Ciężarówki przyjechały do Polski z Niemiec i Czech.

Zobacz również

Wyjazd dzieci na kolonię do Niemiec / materiały prasowe Gminy Sulików
Na granicy
wtorek, 09 lipca 2019, 08:56

Współpraca się opłaca

Dzięki wieloletniej współpracy Wójta Gminy Sulików Roberta Starzyńskiego ze stroną...