NaStyku.pl

Z okazji Dnia Babci i Dziadka muzea w Görlitz otwierają się dla dziadków i wnuków

20 stycznia 2019 r. trzy duże muzea w Görlitz zapraszają seniorów z wnukami (poniżej 16. r.ż) do wspólnego, bezpłatnego zwiedzania Domu Barokowego przy Neißstraße 30, barbakanu Kaisertrutz, Muzeum Przyrodniczego im. Senckenberga i Muzeum Śląskiego.
Sztućce do zadań specjalnych? Na ekspozycji czasowej w Muzeum Śląskim można dowiedzieć się, do czego służą / fot. René Pech
Sztućce do zadań specjalnych? Na ekspozycji czasowej w Muzeum Śląskim można dowiedzieć się, do czego służą / fot. René Pech

Dom Barokowy przy Neißstraße 30 oferuje wolny wstęp na wystawy prezentujące mieszkanie kupca Ameißa, historyczną salę biblioteczną i zbiory Górnołużyckiego Towarzystwa Naukowego. Polecamy również wielki domek dla lalek, kuchnię dla lalek oraz historyczne książki dla dzieci z kolekcji Georga von Welck. W niedzielne popołudnie o godz. 15:00 odwiedzi nas nowoczesna babcia Karin Stichel, która swobodnie rozsiądzie się w fotelu przy domku dla lalek i poczyta nam baśnie. Zainteresowanych słuchaczy serdecznie zapraszamy! W Kaisertrutz zachęcamy babcie i dziadków wraz z wnukami do poznania dziejów kultury regionu, począwszy od wczesnej epoki lodowcowej oraz do zwiedzania galerii sztuki współczesnej z dziełami z XX i XXI wieku.

Muzeum Przyrodnicze im. Senckenberga przy Marienplatz zabierze Państwa w podróż od Łużyc aż po tropikalną rafę koralową. Spacerując po Górnych Łużycach będziecie świadkami koncertu tutejszych ptaków śpiewających i spotkacie się z typowymi dla regionu zwierzętami, takimi jak wilk, orzeł bielik i wydra. Podczas wyprawy do lasu deszczowego spotkacie się oko w oko z małpami człekokształtnymi i wieloma innymi egzotycznymi zwierzętami. Szczególną atrakcją muzeum jest vivarium, gdzie w akwarium morskim z rafą koralową krążą kolorowe pokolce, a węże, patyczaki i pająki ptaszniki przyprawiają o gęsią skórkę. Przy okazji: do końca kwietnia 2019 r. Muzeum Przyrodnicze im. Senckenberga szczerzy zęby w ramach wystawy czasowej: "T.rex i inne odlotowe stwory".

Muzeum Śląskie zaprasza na zwiedzanie ekspozycji czasowej "Srebro z wytwórni Lemor we Wrocławiu". Wypolerowane wyroby srebrne firmy "Julius Lemor" nie tylko pięknie się prezentują, ale mogą też pobudzać apetyt, bo wystawa poświęcona jest eleganckim zastawom stołowym i sztućcom. Czas na naukę celebrowania posiłków! Zapraszamy do odgadywania specjalnego przeznaczenia sztućców i nakrywania do stołu według menu złożonego z wielu dań. Warto zobaczyć również wystawę prac Alexandro Camaro (1901-1992) - artysty o wielu talentach!

Prosimy zwrócić uwagę na różne godziny otwarcia muzeów:

  • Muzeum Historii Kultury Miasta Görlitz (Barockhaus Neißstraße 30, Kaisertrutz, Platz des 17. Juni 1)
    godz. 10:00-16:00
  • Muzeum Śląskie w Görlitz, Brüderstraße 8, Schönhof
    godz. 10:00-16.00
  • Muzeum Przyrodnicze im. Senckenberga w Görlitz, Am Museum 1
    godz. 10:00- 18:00

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zaginiony do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną / fot. Policja Brandenburska

Policja poszukuje zaginionego mężczyzny

Na granicy
czwartek, 21 lutego 2019, 09:13
23 października 2018 r. w miejscowości Forst/Łużyce w Niemczech zaginął Marek Słomka. Według informacji Policji Brandenburskiej mężczyzna mógł przebywać na terenie Lubska lub w jego okolicach. Mógł też udać się w kierunku autostrady nr 18 lub 4.

Zobacz również