NaStyku.pl

Z Niemiec do Polski. Funkcjonariusze KAS zatrzymali transport 16 ton śmieci

Na autostradzie A4, w okolicy Żarskiej Wsi, zatrzymano transport blisko 16 ton śmieci. Pochodzące z Niemiec odpady miały trafić do Łodzi.
Funkcjonariusz dokumentujący ładunek / fot. KAS
Funkcjonariusz dokumentujący ładunek / fot. KAS

Jak poinformowała Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu, ciężarówka z odpadami została zatrzymana do rutynowej kontroli na autostradzie A4 w okolicy Żarskiej Wsi. W naczepie tira funkcjonariusze celno-skarbowi ujawnili odpady metalowe, elementy z demontażu lodówek i zamrażarek oraz ocieplenia z tworzyw sztucznych. Prawie 16 ton odpadów. Pochodzące z Niemiec śmieci miały trafić do Łodzi. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska z Jeleniej Góry zaklasyfikował przewóz jako nielegalny.

Kierowcę tira ukarano mandatem karnym w wysokości 200 zł. Natomiast przewoźnikowi i osobie zarządzającej transportem, oprócz odpowiedzialności karnej (pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat), grozi także kara administracyjna w łącznej wysokości 12 500 zł. Odbiorca nielegalnie przywiezionych odpadów musi się liczyć z karą do 500 tys. zł.

Otwarta ciężarówka z ładunkiem / fot. KAS

Otwarta ciężarówka z ładunkiem / fot. KAS

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Straż Graniczna / fot. NOSG

Przez granicę wbrew przepisom

Na granicy
wtorek, 30 czerwca 2020, 12:50
W ciągu ostatniej doby funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 8 obywateli Ukrainy, 2 obywateli Gruzji oraz obywatela Rosji i Tanzanii. Pięcioro z nich otrzymało już decyzje, na podstawie których wyjadą z naszego kraju.
Dzień Sąsiadów

Dzień Sąsiadów

Na granicy
wtorek, 30 czerwca 2020, 10:00
Pod hasłem przewodnim „Dzień Sąsiadów” w piątek, 26 czerwca, w Görlitz radio MDR poprowadziło dzień tematyczny.

Zobacz również