NaStyku.pl

XX Śląski Jarmark Garncarski w Görlitz

W weekend 21-22 lipca 2018 na malowniczej Starówce w Görlitz odbędzie się jubileuszowy, XX Śląski Jarmark Garncarski. Kramy i warsztaty garncarskie rozgoszczą się na Untermarkt, Brüderstraße aż po Obermarkt.
Materiały prasowe Kulturservice Görlitz
Materiały prasowe Kulturservice Görlitz

Garncarze z różnych regionów Niemiec, a także z Czech i Węgier, wystawią swoje towary i zaprezentują swoje – jakże kruche i wartościowe – rzemiosło. Nie zabraknie nieodłącznych elementów każdego jarmarku – muzyki, śpiewu i tańców ludowych w wykonaniu zespołów folklorystycznych na scenie ustawionej na Untermarkt oraz kulinarnych przysmaków.

Atrakcją dla najmłodszych gości będzie specjalnie przygotowany plac zabaw, a także obowiązkowe już przy tego typu imprezach malowanie twarzy oraz pokaz ogromnych baniek mydlanych. Dzieci i dorosłych zachwyci w trzech miejscach na jarmarku pokaz sztuki garncarskiej na żywo. Rzemieślnicy zaprezentują swój kunszt wyrabiając na kole garncarskim gliniane naczynia. Zapraszamy serdecznie!

Organizatorem wydarzenia jest Kulturservice Görlitz.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Nasze Zoo

Parada garbów

Na granicy
poniedziałek, 15 lipca 2024, 11:34
Wielbłądzie źrebięta na letnich wakacjach w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec.

Zobacz również

fot. Nasze Zoo
Na granicy
wtorek, 02 lipca 2024, 09:11

Otwórz oczy na oczy

Wyjątkowe rallye po Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec od 1 lipca do...