NaStyku.pl

XIV Transgraniczne Targi Pracy za nami! Trwa jeszcze rekrutacja online!

Transgraniczne Targi Pracy w Zgorzelcu to niepowtarzalny dowód na to, jak potrzebne jest tworzenie okazji to takich spotkań. 71 wystawców z Polski, Czech i Niemiec i blisko 1500 odwiedzających.
XIV Transgraniczne Targi Pracy
XIV Transgraniczne Targi Pracy

Możliwość skorzystania z szerokiej oferty wystawców spotkała się z ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, którzy znaleźli pracę. Szeroko pojęte budownictwo, produkcja, transport, logistyka, hotelarstwo i gastronomia, handel, usługi, prace biurowe to dominujące na targach branże.

Do Zgorzelca przyjechali nie tylko mieszkańcy okolicznych miejscowości, ale też z całego województwa dolnośląskiego. Odwiedzający mogli liczyć na fachową poradę doradców EURES, doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oraz specjalistów Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego. Co nas szczególnie cieszy to mieszkańcy pogranicza, którzy wolą dojeżdżać do pracy niż przenosić się ze swojego rodzinnego miasta. Co więcej poszukujący zatrudnienia to nie tylko osoby, które chciały znaleźć dla siebie pierwsze zajęcie, ale też takie, które szukają lepszych warunków na swój rozwój. Na to stawiają – relacjonuje Marcin Szewczak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

 

Zapewniliśmy obsługę tłumaczy na stoiskach, na których nie było polskojęzycznych przedstawicieli pracodawcy. W trakcie trwania targów zorganizowaliśmy również prezentacje multimedialne na temat bezpieczeństwa pracy sezonowej na pograniczu, warunków otrzymania zasiłku dla bezrobotnych po utracie pracy na pograniczu oraz tego, jak bezpiecznie szukać pracy w dobie koronawirusa. To ważna pomoc dla osób, które myślą o pracy za granicą. Dziękujemy zarówno wystawcom, jak i wszystkim odwiedzającym za obecność. – mówi Zuzanna Bielawska, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Dobra wiadomość dla osób, które nie mogły wziąć udziału w targach - w ramach akcji „CV on-linedo czwartku, 30 września włącznie można przesyłać aplikacje i nawiązać kontakt z pracodawcami, którzy brali udział w targach.

CV ze wskazaniem nazwy pracodawcy i stanowiska można przesyłać na adres targi@dwup.pl.

Aktualny spis wystawców można znaleźć pod adresem: http://www.eures.dwup.pl/aktualnosc-1-272-uruchamiamy_rekrutacje_online_w_ramach.html

XIV Transgraniczne Targi Pracy są sztandarowym działaniem Partnerstwa EURES-TriRegio i są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu EaSI. Organizują je doradcy EURES Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, przy wsparciu Powiatu Zgorzeleckiego, Miasta Zgorzelec i Powiatowego Urzędu Pracy w Zgorzelcu.

EURES jest siecią współpracy publicznych służb zatrudnienia i ich partnerów na rynku pracy. Wsparcie jest ogólnodostępne, bezpłatne i skierowane do osób poszukujących pracy, zainteresowanych wyjazdem do innego kraju w celach podjęcia pracy oraz do pracodawców, którzy chcą prowadzić rekrutację pracowników z zagranicy.

Więcej informacji o targach i pracy za granicą można znaleźć na www.eures.dwup.pl

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Demontaż baraku z czasów II wojny światowej / fot. J. Purej

Görlitz: Demontaż baraku z czasów II wojny światowej

Na granicy
piątek, 22 października 2021, 09:02
Barak z czasów II wojny światowej ma zostać przeniesiony w nowe miejsce – na teren Miejsca Pamięci byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A w Zgorzelcu. Wyjątkowe przy tym jest przeniesienie zabytkowego obiektu do sąsiedniego kraju.
Nowe saksońskie rozporządzenie o ochronie przed koronawirusem

Nowe saksońskie rozporządzenie o ochronie przed koronawirusem

Na granicy
środa, 20 października 2021, 14:33
Rząd Saksonii przyjął 19 października 2021 nowe rozporządzenie o ochronie przed koronawirusem, które wejdzie w życie 21 października 2021 r. i będzie obowiązywać do 17 listopada 2021 włącznie.

Zobacz również