NaStyku.pl

Wzmożone kontrole na granicy. Niemcy podjęli walkę z przemytnikami i nielegalną emigracją

W ciągu najbliższych dni musimy uzbroić się w cierpliwość na granicy polsko-niemieckiej. Należy też zabrać ze sobą dokument tożsamości. Niemcy podjęli walkę z przemytnikami i nielegalną emigracją.
fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

W odpowiedzi na rosnącą liczbę przypadków przemytu ludzi oraz nielegalnej migracji minister spraw wewnętrznych Niemiec, Nancy Faeser, poinformowała w poniedziałek o wzmocnieniu tymczasowych kontroli na wewnętrznych granicach lądowych z Polską, Czechami i Szwajcarią. Wzmożone kontrole mają trwać przez 10 najbliższych dni, jednak Niemcy zapowiadają, że może to zostać przedłużone. 

- Przemytnicy działają coraz brutalniej i bezwzględniej. Straszliwa śmierć siedmiu osób, które w piątek w nocy zostały przemycone przez niemiecko-austriacką granicę, głęboko nas poruszyła - powiedziała minister Nancy Faeser. Dodała, że konieczne jest podjęcie wszelkich możliwych środków, aby powstrzymać okrutny handel ludźmi.

W związku z tym mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego muszą uzbroić się w cierpliwość na przejściach granicznych. Jak informują nas mieszkańcy, wyrywkowe kontrole zdarzają się również na pieszym Moście Staromiejskim w Zgorzelcu. 

Według danych podanych przez niemieckie ministerstwo, w ciągu dziewięciu miesięcy tego roku, policja federalna zarejestrowała prawie 14 tys. przestępstw związanych z naruszeniem prawa wjazdowego i pobytowego. 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Nasze Zoo

Obdarowywanie zwierząt w Zoo Görlitz-Zgorzelec

Na granicy
poniedziałek, 27 listopada 2023, 09:26
W Zoo Görlitz znów robi się przytulnie, tu i ówdzie pojawiły się świąteczne ozdoby, to znaczy, iż ponownie zbliża się czas, kiedy przyjaciele czworonożnych mieszkańców zoo, mogą przynosić dla nich prezenty.

Zobacz również