NaStyku.pl

Wspólna uroczysta sesja rad miejskich Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz

We wtorek 31 maja w Stadthalle mieszczącej się nieopodal mostu im. Jana Pawła II odbyła się wspólna uroczysta sesja rad miejskich Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz.
UM Zgorzelec
UM Zgorzelec

W trakcie sesji podpisano list intencyjny w sprawie budowy nowego mostu drogowego, łączącego oba brzegi Nysy Łużyckiej oraz przedstawiono strategię projektu wspólnej komunikacji miejskiej w Europa-Mieście, w ramach której planuje się utworzyć nową linię autobusową łączącą Zgorzelec i Goerlitz.

W obecności radnych obu rad, Nadburmistrza Miasta Görlitz Octaviana Ursu, Burmistrza Miasta Zgorzelec Rafała Gronicza oraz wielu znamienitych gości wręczono honorowy tytuł „Zasłużony dla Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz” Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zgorzelcu oraz Stadtbibliothek Görlitz. Podkreślano wspólny dorobek obu bibliotek oraz jego niebagatelne znaczenie w procesie integracji obu części Europa-Miasta i jego mieszkańców. Decyzja o uhonorowaniu obu bibliotek za ich działalność na polu współpracy polsko-niemieckiej, krzewienia kultury, czytelnictwa i dobrosąsiedzkich kontaktów w duchu europejskich wartości zapadła już dwa lata temu, jednak ograniczenia pandemiczne spowodowały odroczenie tej uroczystości.

fot. UM Zgorzelec (6)

 

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również