NaStyku.pl

WORCATION 2019: Ucieczka i migracja – wczoraj i dziś

Projekt WORCATION, który został nagrodzony Europejską Nagrodą dla Młodzieży im. Karola Wielkiego odbędzie się w tym roku od 27 lipca -10 sierpnia.
Projekt Worcation jest dla młodych dorosłych w wieku 16-26 lat z Niemiec, Polski, Republiki Czeskiej, Włoch, Ukrainy i Francji
Projekt Worcation jest dla młodych dorosłych w wieku 16-26 lat z Niemiec, Polski, Republiki Czeskiej, Włoch, Ukrainy i Francji

WORCATION to dwutygodniowe międzynarodowe spotkanie młodzieży o charakterze workcampu. Uczestnicy mieszkają razem i biorą udział w różnych warsztatach. Dotyczą one drugiej wojny światowej na przykładzie poszczególnych jeńców wojennych Stalagu VIII A, którzy byli w niewoli w mieście Görlitz-Zgorzelec podczas drugiej wojny światowej.

Dzisiaj obóz jenieckich jest miejscem pamięci i edukacji dla ludzi z całego świata. Znajduje się w Görlitz-Zgorzelec, polsko-niemieckiej granicy miasta.

Warsztaty odbędą się na terenie byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A. Wspólnie z profesjonalnym archeologiem uczestnicy będą odkrywać części terenu i będą mieli możliwość odkrycia oryginalnych artefaktów z czasów II wojny światowej, a następnie skatalogowania ich we właściwy sposób. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się również kwestionować i interpretować fakty historyczne. Obejmuje to analizę zdjęć, danych i dokumentów.

Projekt Worcation jest dla młodych dorosłych w wieku 16-26 lat z Niemiec, Polski, Republiki Czeskiej, Włoch, Ukrainy i Francji.

Uczestnicy powinni być w stanie porozumieć się w języku angielskim.

Koszt uczestnictwa wynosi 100,00 € (w tym zapewnione 2-tygodniowe zakwaterowanie, pełne wyżywienie oraz program towarzyszący). Koszty podróży ponoszą uczestnicy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.meetingpoint-music-messiaen.net

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również