NaStyku.pl

Wodniackie wakacje zuchów

Na Przystani Żeglarskiej KS Turów w Ręczynie trwa Zuchowa Kolonia Wodniacka. Uczestnicy śpią w namiotach, całe dnie spędzają na świeżym powietrzu, bawią się oraz uczą samodzielności. Nie sposób opowiedzieć o wszystkim zamykając się w kilku zdaniach!
Kolonia Zuchowa 2017 - zdjęcie nr 16
Kolonia Zuchowa 2017 - zdjęcie nr 16

Obóz nad Witką nie musi ograniczać się do leniuchowania na brzegu i brodzenia po kolana w rzece. Doskonale wiedzą o tym harcerze, zuchy oraz najmłodsi mieszkańcy miasta, którzy wzięli udział w Zuchowej Koloni Wodniackiej organizowanej przez Hufiec ZHP w Zgorzelcu. Dzieci ochoczo zgłębiają tajemnice harcerskiego życia, uczą się samodzielności, zaradności, odpowiedzialności i pracy w wachtach. Organizatorzy nie pozwalają się im się nudzić, wypełniając czas ciekawymi zajęciami i zabawami. Dla niektórych jest to pierwsza tak poważna wyprawa turystyczna.

Jedną z atrakcji był spływ kajakowy. Zanim jednak do niego doszło najmłodsi przeszli szkolenie, podczas którego nabyli podstawową umiejętność pływania kajakiem. Po minach można było wywnioskować, że to była niesamowita przygoda i niemal wszyscy chcą ją jak najszybciej powtórzyć. Opiekunowie przyznają, że wakacje w kajaku mają sporo zalet. Zmuszają m.in. do zdrowego wysiłku na świeżym powietrzu, dzięki nim można również dotrzeć w przepiękne miejsca oraz uczą dzieci poszanowania przyrody, wytrwałości, a przede wszystkim samodzielności.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” harcerzy odwiedzili funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Dzieci wykazały się sporą wiedzą na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Podczas pogadanki zapoznano się m.in. z numerami alarmowymi oraz wyjaśniono kiedy i jakich przypadkach należy z nich korzystać. Strażacy zaprezentowali sprzęt, którym dysponują oraz przeprowadzili pokazową akcję ratunkową osoby tonącej.

Zdobyta podczas koloni wiedza i umiejętności z pewnością znajdą zastosowanie w życiu codziennym młodych druhów.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Choinka na Dolnym Rynku (Untermarkt) w Görlitz / fot. Kulturservice Görlitz

Czas, start! Rusza Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy

Na granicy
czwartek, 05 grudnia 2019, 13:30
Jutro o godz. 14:00 ruszy świąteczny jarmark na Starym Mieście. Stoiska handlowe i gastronomiczne już stoją. Teraz trwa ich aranżacja i przygotowanie do trwającego 17 dni jarmarku.
Most graniczny Pieńsk - Deschka (wizualizacja) / fot. DSDiK

Budowa mostu granicznego Pieńsk - Deschka coraz bliżej

Na granicy
środa, 04 grudnia 2019, 09:41
Przekazanie dokumentacji projektowej stronie niemieckiej zapoczątkowało w powiecie zgorzeleckim dużą inwestycję – budowę mostu granicznego Pieńsk-Deschka. Prace planistyczne trwały dwa lata.

Zobacz również