NaStyku.pl

Wodniackie wakacje zuchów

Na Przystani Żeglarskiej KS Turów w Ręczynie trwa Zuchowa Kolonia Wodniacka. Uczestnicy śpią w namiotach, całe dnie spędzają na świeżym powietrzu, bawią się oraz uczą samodzielności. Nie sposób opowiedzieć o wszystkim zamykając się w kilku zdaniach!
Kolonia Zuchowa 2017 - zdjęcie nr 16
Kolonia Zuchowa 2017 - zdjęcie nr 16

Obóz nad Witką nie musi ograniczać się do leniuchowania na brzegu i brodzenia po kolana w rzece. Doskonale wiedzą o tym harcerze, zuchy oraz najmłodsi mieszkańcy miasta, którzy wzięli udział w Zuchowej Koloni Wodniackiej organizowanej przez Hufiec ZHP w Zgorzelcu. Dzieci ochoczo zgłębiają tajemnice harcerskiego życia, uczą się samodzielności, zaradności, odpowiedzialności i pracy w wachtach. Organizatorzy nie pozwalają się im się nudzić, wypełniając czas ciekawymi zajęciami i zabawami. Dla niektórych jest to pierwsza tak poważna wyprawa turystyczna.

Jedną z atrakcji był spływ kajakowy. Zanim jednak do niego doszło najmłodsi przeszli szkolenie, podczas którego nabyli podstawową umiejętność pływania kajakiem. Po minach można było wywnioskować, że to była niesamowita przygoda i niemal wszyscy chcą ją jak najszybciej powtórzyć. Opiekunowie przyznają, że wakacje w kajaku mają sporo zalet. Zmuszają m.in. do zdrowego wysiłku na świeżym powietrzu, dzięki nim można również dotrzeć w przepiękne miejsca oraz uczą dzieci poszanowania przyrody, wytrwałości, a przede wszystkim samodzielności.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” harcerzy odwiedzili funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Dzieci wykazały się sporą wiedzą na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Podczas pogadanki zapoznano się m.in. z numerami alarmowymi oraz wyjaśniono kiedy i jakich przypadkach należy z nich korzystać. Strażacy zaprezentowali sprzęt, którym dysponują oraz przeprowadzili pokazową akcję ratunkową osoby tonącej.

Zdobyta podczas koloni wiedza i umiejętności z pewnością znajdą zastosowanie w życiu codziennym młodych druhów.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Drugi Marsz Równości przejdzie też przez Zgorzelec

Na granicy
czwartek, 28 września 2023, 11:31
Drugi Marsz Równości (Christopher Street Day) w Görlitz odbędzie się w sobotę 30 września pod hasłem „Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce!”. W tym roku przejdzie też przez Zgorzelec.
fot. Nasze Zoo

Dynie dla Zoo Görlitz!

Na granicy
wtorek, 26 września 2023, 18:53
Zoo w Görlitz przyjmie dary w postaci dyń, które wielu gości odwiedzających Zoo uprawia w swoich przydomowych ogródkach. Każdą nienaruszoną dynię, niezależnie od jej rozmiaru czy koloru, można przynieść jako darowiznę do kasy Zoo Görlitz do 1 października.

Zobacz również