NaStyku.pl

Wjazd do Czech tylko z testem!

Nowe zasady związane z wjazdem do Czech. Zezwolone są tylko niezbędne przyjazdy i w przypadku większości państw, m.in. Polski, wymaga się negatywnego wyniku testu na koronawirusa.
Uwaga podróżni udający się do Czech! Wjazd tylko z testem!
Uwaga podróżni udający się do Czech! Wjazd tylko z testem!

W ubiegłym tygodniu Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni zwrócił się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Czeskiej, z zapytaniem, jak należy interpretować nowe, wprowadzone 5 lutego przepisy zaostrzające warunki wjazdu na teren Czech, a dokładniej możliwość tranzytowego przejazdu np. z Bogatyni do Świeradowa itp. Poniżej publikujemy odpowiedź z czeskiego MSW.

Zgodnie ze środkiem ochronnym Republiki Czeskiej tranzyt jest interpretowany w następujący sposób:

  • Zwolnienie z obowiązku wypełnienia formularza przybycia i poddania się badaniu na antygen lub RT-PCR, ale tylko przez 12 godzin od pierwotnych 24 godzin.
  • Zgodnie z obowiązującym środkiem ochronnym, istnieje zwolnienie z obowiązku wypełnienia formularza przyjazdu i poddania się testom antygenowym lub RT-PCR dla obywateli Unii Europejskiej, w tym obywateli Czech i cudzoziemców z pobytem długoterminowym lub stałym w Unii Europejskiej, którzy tranzytem podróżują w ciągu 12 godzin przez Republikę Czeską lub podróżują do lub z Republiki Czeskiej na okres nieprzekraczający 12 godzin.
  • W dniu 28 stycznia 2021 r. Rząd przyjął środek kryzysowy nr 79 (obowiązujący od 30 stycznia 2021 r.) W sprawie ograniczenia swobodnego przepływu osób na terytorium Republiki Czeskiej, zgodnie z którym cel przyjazdu cudzoziemców na terytorium jest badany-kontrolowany.
  • Przyjazd w celach turystycznych lub odwiedzin znajomych nie jest obecnie możliwy. Wjazd na terytorium Republiki Czeskiej jest możliwy tylko z niezbędnych powodów (nie dotyczy to obywateli Republiki Czeskiej). Zobacz: https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/volny-pohyb-0079.pdf

Dlatego przy wjeździe na terytorium Republiki Czeskiej konieczne jest udokumentowanie konieczności wyjazdu, na przykład w postaci prawa jazdy w transporcie międzynarodowym.

Centrum Informowania Cudzoziemców
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Czeskiej
Departament Polityki Azylowej i Migracyjnej

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również

Jak / fot. www.zoo-goerlitz.de C. Hammer
Na granicy
piątek, 12 lutego 2021, 12:14

Biała jak śnieg

Zgodnie z panującym w pogodzie białym trendem, w Zoo Goerlitz...
Kinderstadt 2018 / fot. Jakub Purej
Na granicy
piątek, 12 lutego 2021, 08:18

Nowości z Miasta Dzieci!

Polsko-niemieckie Miasto Dzieci rozpoczęło swoją działalność w 2004 roku w...