NaStyku.pl

Warntag 2020 – próbny sygnał alarmowy na terenie Niemiec

W czwartek 10 września w Niemczech zawyją syreny. W dniu ostrzegawczym (niem. Warntag) w całym kraju zostanie przeprowadzony próbny alarm, w który zaangażowane będą również radio i telewizja.
Warntag 2020 – próbny sygnał alarmowy na terenie Niemiec
Warntag 2020 – próbny sygnał alarmowy na terenie Niemiec

Warntag 2020 – co się wydarzy tego dnia?

W czwartek o godzinie 11:00 odbędzie się ogólnokrajowy próbny alarm. Przetestowane zostaną wszystkie istniejące środki ostrzegawcze, w tym specjalne aplikacje, przekaz radiowy i telewizyjny, a także syreny. O 11:20 alarm zostanie odwołany.

W miejscach, w których zostaną użyte syreny, 12-sekundowy sygnał ostrzegawczy będzie oznaczać „próbę sygnału”, natomiast jednominutowy, wzmagający się i wyciszający dźwięk syreny należy odczytać jako „ostrzeżenie przed zagrożeniem”.

Trwający jedną minutę sygnał ciągły będzie oznaczać odwołanie stanu zagrożenia.

Z uwagi na to, iż nie można wykluczyć sytuacji, w której sygnały ostrzegawcze będą słyszalne w obszarze blisko granicy, pragniemy powiadomić o planowanym przedsięwzięciu na terenach przygranicznych mieszkańców miasta Zgorzelec.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również