NaStyku.pl

W Nowy Rok z 11 prosiętami

Jak w każdej firmie, tak również w Naszym Zoo, na przełomie roku przeprowadzana jest inwentaryzacja. Nie jest to jednak zwykły spis, a prawdziwe wyzwanie, ponieważ inwentaryzuje się także zwierzęta.
Młoda gazela dżejran ur. w 2018 roku w Naszym Zoo / fot. C. Hammer Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Młoda gazela dżejran ur. w 2018 roku w Naszym Zoo / fot. C. Hammer Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Rok 2018 Nasze Zooo Görlitz-Zgorzelec zakończyło witając na świecie tybetańskie świnki: 29 grudnia tybetańska locha "Rapunzel" (roszponka), wydała na świat 11 czarnych prosiąt. Wraz z wieloma innymi czworonożnymi i dwunożnymi mieszkańcami zoo były one kandydatami do corocznej inwentaryzacji zwierząt.

Co roku w styczniu pracownicy zoo obowiązkowo sprawdzają zasób zwierząt w bazie danych, a następnie porównywnują go ze stanem rzeczywistym. W przypadku pandy, wydry czy wielbłąda jest to zdecydowanie proste, zwierzęta są duże i trudno je pominąć. Jednak liczenie małych, żwawych zwierząt nie jest już tak łatwe. Na przykład, aby uzyskać wiarygodną liczbę wciąż przemieszczających się mangust, czy papużek falistych, zwierzęta te liczone są wielokrotnie. Pszczoły miodne natomiast odnotowuje się jako cały rój. Rok 2018 był dobrym rokiem dla pszczół z naszego zoo - ilość rojów podwoiła się z dwóch do czterech.

Pierwsze potomstwo w Nowym 2019 Roku nie pozwoliło na siebie zbyt długo czekać, gdyż już 2 stycznia młody kangur ujrzał światło dzienne. Ponieważ biologiczny poród młodego kangura odbywa się w sposób niezauważalny dla człowieka, za właściwą datę urodzin uznawany jest moment, w którym młody kangur po raz pierwszy wyjrzy z matczynej torby.

Obecnie Nasze Zoo zamieszkuje 550 zwierząt 88 gatunków. W porównaniu z rokiem poprzednim jest to o 41 zwierząt więcej i 3 gatunki mniej.

Nasze Zoo szczególnie dumne jest z zeszłorocznego, licznego potomstwa ryjówka ertruskiego, najmniejszego ssaka lądowego na świecie, jak również z trzech młodych gazeli dżejran, które na wolności są gatunkiem zagrożonym. Wielką radość sprawiły także narodziny "Sanju", zeszłorocznego potomstwa pany małej.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również