NaStyku.pl

W lipcu 2023 rusza kolejna edycja projektu Kindermiasto Zgorlitz 2023!

Tego lata po raz kolejny odbędzie się polsko-niemiecki projekt Kindermiasto Zgorlitz. Tegoroczną edycję będziemy gościć na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Kościuszki 68 w Zgorzelcu.
fot. Jakub Purej
fot. Jakub Purej

Kindermiasto Zgorlitz 2023 odbędzie się w tym roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Kościuszki 68 w Zgorzelcu w dniach 18 – 21 oraz 24 – 27 lipca 2023 roku. Do udziału w projekcie serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7 – 14 lat, które pochodzą ze Zgorzelca, Görlitz i okolic lub spędzają tu wakacje. 

Czym jest Kindermiasto? 

Kindermiasto Zgorlitz to rodzaj trwającej kilka dni gry, podczas której dzieci uczą się, co to znaczy pracować, zarabiać i odpoczywać. Przebywając w Kindermieście, dzieci poznają nowe zawody (takie jak: stolarz, programistka, piekarz, muzyk, fotografka, urzędnik, czy muzealniczka) i zdobywają praktyczne umiejętności z nimi związane. Młodzi obywatele 
i obywatelki wybierają swojego burmistrza i zgłaszają uwagi i propozycje dotyczące życia miasta. Podczas projektu uczestnicy zdobywają nowe przyjaźnie i doświadczenia, pogłębiają wiedzę o świecie i o tym, jak funkcjonuje miasto. Wspólnie dokonują wyborów i przekonują się o ich konsekwencjach. Rozwijają też swoją kreatywność, przedsiębiorczość i uczą się jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Kindermiasto to nie tylko świetna zabawa z rówieśnikami i okazja, by poznać nowych kolegów i koleżanki z Polski i Niemiec, ale też wakacyjna lekcja demokracji i współdecydowania.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców

Rodziców zainteresowanych udziałem dziecka w wakacyjnych zajęciach zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 6 lutego o godzinie 17:00 w Sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu.

 Partnerzy

Kindermiasto jest projektem stowarzyszenia Meetingpoint Memory Messiaen e.V. organizowanym w ścisłej współpracy ze stowarzyszeniami partnerskimi: Ca-Tee-Drale e.V., esta e. V. Projekt wspierany jest przez Urząd Miasta w Zgorzelcu oraz wiele stowarzyszeń, inicjatyw i firm z Görlitz i Zgorzelca.

Kindermiasto szuka pomocniczek i pomocników 

Kindermiasto to projekt, który wymaga zaangażowania wielu osób. Do naszego zespołu można dołączyć jako:

- pośrednik językowy, który zapewni uczestnikom komfort komunikacyjny,

- osoba prowadząca stanowisko z ofertą pracy/warsztatów,

- wolontariuszka/wolontariusz.

 Kontakt

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Damianem Dąbkiem (e-mail: info@kindermiasto.eu lub pod nr telefonu: 0049 3581 661 269). O wszelkich nowościach
i przygotowaniach do projektu będziemy informować na naszej stronie internetowej www.kindermiasto.eu/pl   oraz w naszych social mediach:

Facebook:https://www.facebook.com/KimiZgorlitz/
Instagram: https://www.instagram.com/kindermiasto_zgorlitz/

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również