NaStyku.pl

Uwieńczenie! Pierwsze potomstwo sójkowców zółtobrzuchych w Zoo Görlitz

Sójkowce żółtobrzuche, gatunek silnie zagrożony w chińskich regionach pochodzenia, hodowane są w görlitzkim zoo od 2015 roku. Na potomstwo jednak należało dość długo czekać.
Sójkowiec żółtobrzuchy „001“ chwilę po wyfrunięciu z dziupli lęgowej / fot. www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer
Sójkowiec żółtobrzuchy „001“ chwilę po wyfrunięciu z dziupli lęgowej / fot. www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer

Wciąż pojawiały się jakieś niepowodzenia: od gniazd zniszczonych przez burze, po wczesne zgony piskląt i inne niepowodzenia. Ale w końcu jest! Sójkowiec "001", ma prawie dwa miesiące i jest już niemal tak duży jak jego rodzice.

Każdy nowonarodzony osobnik tego gatunku stanowi cenny wkład w globalną populację tych charyzmatycznych ptaków. Podczas gdy Międzynarodowy Program Hodowli Zachowawczej zarządza obecnie około 300 ptakami w niewoli, szacuje się, iż liczba osobników żyjących na wolności nie przekracza 250.

Mamy nadzieję, iż wraz z pierwszym młodym sójkowcem „worek rozwiązał się” i w przyszłym roku nastąpią kolejne udane lęgi – dodaje kurator zwierząt Catrin Hammer. - Życie rodzinne tych barwnych przedstawicieli ptaków śpiewających jest niezwykle ekscytujące. Nieco starsze potomstwo wspiera rodziców w wychowaniu młodszego rodzeństwa z kolejnych lęgów. Bardzo chcielibyśmy móc to obserwować w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec w kolejnych latach.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowe koronawirusowe rozporządzenie w Saksonii

Nowe koronawirusowe rozporządzenie w Saksonii

Na granicy
czwartek, 23 września 2021, 09:17
23 września 2021 r. w Saksonii wchodzi w życie nowe rozporządzenie o ochronie przed koronawirusem. Obowiązuje ono do 20 października 2021 r. W nowym rozporządzeniu rząd Saksonii wprowadził opcjonalny model 2G (szczepienie lub status ozdrowieńca).
W Dyrekcji Policji w Görlitz odbyło się spotkanie poświęcone współpracy międzynarodowej służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo

Rozmawiali o bezpieczeństwie

Na granicy
czwartek, 23 września 2021, 09:07
Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski uczestniczył w spotkaniu roboczym w Dyrekcji Policji w Görlitz, które poświęcone było współpracy międzynarodowej.

Zobacz również