NaStyku.pl

Uroczystość upamiętnienia ofiar drugiej wojny światowej oraz zakończenie projektu Worcation

Pod pomnikiem Ofiar Stalagu VIII A przy Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura w Zgorzelcu, w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży Worcation odbyło się uroczyste upamiętnienie wszystkich ofiar Stalagu VIII A i drugiej wojny światowej.
fot. Starostwo Powiatowe Zgorzelec
fot. Starostwo Powiatowe Zgorzelec

22 młodych ludzi z Polski, Niemiec, Włoch oraz Ukrainy przez dwa tygodnie pod okiem doświadczonych prowadzących, uczestniczyło w warsztatach historycznych, teatralnych i muzycznych, które odbywały się na terenie byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A. Uczestnicy zmierzyli się nie tylko z trudną częścią historii Europy XX w., ale także mieli okazję do wypracowania nowego spojrzenia na teraźniejszość i przyszłość.

Punktem kulminacyjnym Międzynarodowej Wymiany Młodzieży WORCATION 2022 było uroczyste zakończenie projektu połączone z upamiętnieniem wszystkich ofiar II wojny światowej. Pamięć o poległych uczczono minutą ciszy.

W uroczystości uczestniczył Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, który składając patriotyczną wiązankę w miejscu pamięci, oddał hołd ofiarom II wojny światowej.

Na zakończenie projektu Worcation, młodzież zaprosiła wszystkich do wspólnego odkrywania odsłoniętych pozostałości baraków obozu jenieckiego Stalag VIII A. Zaprezentowano również część artystyczną wykonaną przez grupę muzyczną i teatralną w ramach projektu.

fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu (9)

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również