NaStyku.pl

Uratowali nastolatka, który utknął między skałami

Strażacy z HZS Liberec uratowali 16-latka, który podczas wspinaczki utknął pomiędzy skałami. Młodzieniec nie był w stanie sam się uwolnić. Po ogrzaniu i opatrzeniu niewielkich ran, chłopak mógł wrócić do domu.
fot. HZS Libereckeho kraju
fot. HZS Libereckeho kraju

Besedické skály to ciekawy rejon turystyczny niedaleko Liberca, a także popularne miejsce wspinaczkowe. Niedawno jednak doszło tam do nietypowego zdarzenia, które wymagało interwencji strażaków, techników linowych, wspinaczy i pogotowia. 

Pomiędzy skałami utknął 16-latek, który nie był w stanie sam się uwolnic. Wpadł w wąską szczęlinę, gdy nieforunnie oślizgnął się podczas wspinaczki. Akcja była trudna, jednak ratownicy stanęli na wysokości zadania. Udało im się uwolnić nastolatka. Na miejscu zespół pogotowia opatrzył jego rany. Na szczęście doznał tylko lekkich obrażeń i mógł wrócić do domu. 

fot. HZS Libereckeho kraju (3) 

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. OSP Porajów

Pożar ścierniska w Porajowie

Na granicy
czwartek, 11 sierpnia 2022, 09:24
Wczoraj wieczorem w Porajowie, na granicy Polski i Czech doszło do rozległego pożaru ścierniska.

Zobacz również