NaStyku.pl

Uciekał przed policją kradzionym samochodem

Sceny jak z dobrego filmu akcji rozgrywały się wczoraj na drogach gminy Węgliniec. Nie dość, że kierowca Audi jechał za szybko w terenie zabudowanym, to jeszcze ignorował sygnały policjantów zmuszające do zatrzymania się.
Fot.: OSP Węgliniec
Fot.: OSP Węgliniec

W poniedziałek (17 lipca) około godziny 11.00 na terenie Starego Węglińca policjanci ze zgorzeleckiej drogówki próbowali zatrzymać kierowcę samochodu osobowego marki Audi, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym  o ponad 50 km/h. – Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i rozpoczął ucieczkę. Ignorował zarówno świetlne jak i dźwiękowe polecenia policjantów zmuszające do zatrzymania się. Na jednej z ulic Węglińca stracił panowanie nad samochodem i uderzył w przydrożne pojemniki na odpady. Mężczyzna wysiadł z auta i zbiegł z miejsca zdarzenia – informuje Oficer Prasowy KPP Zgorzelec st. sierż. Mariola Kowalska.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że pojazd został skradziony na terenie Niemiec. Obecnie funkcjonariusze prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania uciekiniera.

Być może kierowca nie zwróciłby uwagi stróżów prawa, gdyby jechał zgodnie z przepisami ruchu drogowego…

Fot.: facebook OSP Węgliniec

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Drugi Marsz Równości przejdzie też przez Zgorzelec

Na granicy
czwartek, 28 września 2023, 11:31
Drugi Marsz Równości (Christopher Street Day) w Görlitz odbędzie się w sobotę 30 września pod hasłem „Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce!”. W tym roku przejdzie też przez Zgorzelec.
fot. Nasze Zoo

Dynie dla Zoo Görlitz!

Na granicy
wtorek, 26 września 2023, 18:53
Zoo w Görlitz przyjmie dary w postaci dyń, które wielu gości odwiedzających Zoo uprawia w swoich przydomowych ogródkach. Każdą nienaruszoną dynię, niezależnie od jej rozmiaru czy koloru, można przynieść jako darowiznę do kasy Zoo Görlitz do 1 października.

Zobacz również