NaStyku.pl

Tybetański festyn w Zoo Görlitz

Goście odwiedzający goerlitzkie zoo każdego dnia mogą zanurzyć się w fascynującej kulturze tybetańskiej, pośród jaków, wielbłądów dwugarbnych, jeżozwierzy i innych zwierząt, w jedynej wiosce tybetańskiej w Europie.
fot. G. Drozd
fot. G. Drozd

11 marca od 14:00 do 17:00 dach świata w Görlitz ożywi kolorowy Festyn Tybetański.

To także wyjątkowy dzień dla naszej wielbłądzicy Chemali. Tego dnia obchodzi 11. urodziny, które będziemy świętować o godzinie 14:00 podczas prezentacji zwierząt. Z tej okazji przygotowałam pewną niespodziankę – zdradza trenerka zwierząt Kati Sommer.

Poza tym program tybetańskiego święta przewiduje: rzucanie odchodami jaka, które w Görlitz posłużą do zabawy dla młodszych i starszych, a w Tybecie zapewniają przetrwanie ostrej zimy. Od godziny 15:00, z kubkiem himalajskiej czekolady oraz tybetańskimi bajkami w tybetańskim domu rolniczym, zrobi się naprawdę przytulnie. Następnie, około 16:00, goście będą mogli przygotować tsampę, tybetański posiłek nomadów. Mieląc własnoręcznie jęczmień w kamiennym młynie doświadczą, ile siły wymaga przygotowywanie potraw 
w Tybecie.

Gości przybywających na Tybetański Festyn powita tybetańska flaga powiewająca nad bramą zoo, która wywieszana jest corocznie, 10. marca, w rocznicę tybetańskiego powstania przeciwko chińskiemu okupantowi. Zoo w Görlitz nie tylko okazuje solidarność z tybetańską ludnością, ale także realizuje tegoroczne hasło kampanii „Tybet, jesteśmy z tobą!”.

Dla tych, którzy pragną doświadczać tybetańskiego życia oraz kultury bardziej intensywnie, goerlitzkie zoo oferuje ekskluzywne spotkania z wielbłądem dwugarbnym oraz objęcie patronatem tybetańskiego zwierzęcia.

***

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz

www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de

https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

tel. + 48 511 265 954+49 3581 66 93000

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Nasze Zoo

Obdarowywanie zwierząt w Zoo Görlitz-Zgorzelec

Na granicy
poniedziałek, 27 listopada 2023, 09:26
W Zoo Görlitz znów robi się przytulnie, tu i ówdzie pojawiły się świąteczne ozdoby, to znaczy, iż ponownie zbliża się czas, kiedy przyjaciele czworonożnych mieszkańców zoo, mogą przynosić dla nich prezenty.

Zobacz również