NaStyku.pl

Trzy nowe gry w Naturschutz-Tierpark Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec

„Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju” - BNE – to tytuł obecnego Światowego Programu Działań UNESCO.
fot. www.renn-netzwerk.de
fot. www.renn-netzwerk.de

Od 2005 r. jego celem jest zakotwiczenie zrównoważonego rozwoju jako myśli przewodniej we wszystkich obszarach edukacji, aby móc rozwiązać globalne problemy, takie jak zmiana klimatu, ubóstwo lub nadmierna eksploatacja przyrody.

Aby było to możliwe, nasze społeczeństwo musi być w stanie znaleźć zachowania oraz styl życia, dzięki którym przyszłe generacje oraz ludzie w innych regionach świata mogli żyć godnie - wyjaśnia zoo-pedagog Isa Plath. - W Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju od dawna odgrywa ważną rolę w naszej codziennej pracy. Naszym celem jest uświadamianie społeczeństwa w zakresie znaczenia podstawowych powiązań między osobistymi decyzjami i ich konsekwencjami dla innych ludzi, przyrody i naszej przyszłości.

Trzy nowe gry poszerzą obszar edukacji w zoo: „Kości dla przyszłości, której pragniemy” (gra w kości), „Układanie świata - zapobieganie upadkowi” (Jenga) i „WIDOKI Świata” (gra pamięciowa). Można w nie grać nie tylko w szkółce zoologicznej, instytucje edukacyjne mogą je także bezpłatnie wypożyczać.

Gry zostały opracowane przez RENN.mitte - jest to jedno z czterech regionalnych centrów sieci strategii zrównoważonego rozwoju w Niemczech. Sieć RENN zrzesza działaczy i inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju przekazując globalne cele zrównoważonego rozwoju (SDG), łącząc dialog społeczny, umożliwiając wymianę doświadczeń oraz dostarczając impulsów do zmian społecznych.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również