NaStyku.pl

Trasa ER3b, czyli koncepcja na polsko-niemiecki szlak rowerowy

Instytut Rozwoju Regionalnego wykonał koncepcję trasy rowerowej ERb3 przebiegającej wzdłuż Nysy Łużyckiej. Projekt zakłada sprawne połączenie polskich i niemieckich szlaków, tak aby stanowiły spójną sieć dróg rowerowych.
Konferencja dotycząca przebiegu trasy rowerowej ER3b / fot. Przygoda z Nysą
Konferencja dotycząca przebiegu trasy rowerowej ER3b / fot. Przygoda z Nysą

11 czerwca 2019 r. w sali konferencyjnej PGE Turów Areny odbyła się konferencja, podczas której omówiono koncepcję przebiegu trasy ER3b, w ramach projektu "Rowerem po granicy – transgraniczna koncepcja ścieżek rowerowych". Szlak ma być alternatywą lub uzupełnieniem istniejącej już po stronie niemieckiej ścieżki rowerowej, prowadzącej od trójstyku do morza.

Po naszej stronie ścieżek rowerowych jest zdecydowanie mniej, a żeby łączyły się ze sobą i tworzyły spójną całość należało wyznaczyć ich przebieg, a przy okazji przebudowy dróg w odpowiednich miejscach uzupełniać drogę o ciąg pieszo-rowerowy. Koncepcja ma w szczególności uwzględniać powiązania z istniejącymi i planowanymi trasami po stronie niemieckiej (ER3a) oraz sąsiednimi regionami, a także z głównymi trasami rowerowymi wskazanymi w projekcie sieci głównych tras rowerowych Województwa Dolnośląskiego.

Związek Gmin Ziemi Zgorzeleckiej (Gmina Zgorzelec, Miasto Zgorzelec, Miasto Zawidów, Gmina Sulików, Gmina i Miasto Pieńsk, Gmina Platerówka) otrzymał w ubiegłym roku dofinansowanie z Funduszu Małych Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2020 na wykonanie projektu przebiegu trasy ER3b po polskiej stronie. Zadanie to zlecono Instytutowi Rozwoju Terytorialnego. Opracowanie posłuży do przygotowania dokumentów planistycznych i projektów budowlanych.

Niedługo koncepcja będzie dostępna w Internecie.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Paralotniarstwo i lotniarstwo na Trójstyku Granic / materiały prasowe Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu

Paralotniarstwo i lotniarstwo na Trójstyku Granic

Na granicy
piątek, 23 sierpnia 2019, 10:01
Od 19 do 23 sierpnia 40 pilotów sportowych z Polski i Niemiec wzięło udział w pierwszym transgranicznym projekcie lotniczym „Paralotniarstwo i lotniarstwo na Trójstyku Granic”.
Worcation 2019 / fot. Jakub Purej

Worcation 2019: Znaleziono ponad 200 artefaktów

Na granicy
piątek, 16 sierpnia 2019, 08:35
9.08. w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura odbyło się wydarzenie kończące międzynarodową wymianę młodzieży WORCATION, podczas którego uczestnicy zrelacjonowali przebieg swych prac i opowiedzieli o doświadczeniach zebranych przez ostatnie 2 tyg.

Zobacz również