NaStyku.pl

Trasa ER3b, czyli koncepcja na polsko-niemiecki szlak rowerowy

Instytut Rozwoju Regionalnego wykonał koncepcję trasy rowerowej ERb3 przebiegającej wzdłuż Nysy Łużyckiej. Projekt zakłada sprawne połączenie polskich i niemieckich szlaków, tak aby stanowiły spójną sieć dróg rowerowych.
Konferencja dotycząca przebiegu trasy rowerowej ER3b / fot. Przygoda z Nysą
Konferencja dotycząca przebiegu trasy rowerowej ER3b / fot. Przygoda z Nysą

11 czerwca 2019 r. w sali konferencyjnej PGE Turów Areny odbyła się konferencja, podczas której omówiono koncepcję przebiegu trasy ER3b, w ramach projektu "Rowerem po granicy – transgraniczna koncepcja ścieżek rowerowych". Szlak ma być alternatywą lub uzupełnieniem istniejącej już po stronie niemieckiej ścieżki rowerowej, prowadzącej od trójstyku do morza.

Po naszej stronie ścieżek rowerowych jest zdecydowanie mniej, a żeby łączyły się ze sobą i tworzyły spójną całość należało wyznaczyć ich przebieg, a przy okazji przebudowy dróg w odpowiednich miejscach uzupełniać drogę o ciąg pieszo-rowerowy. Koncepcja ma w szczególności uwzględniać powiązania z istniejącymi i planowanymi trasami po stronie niemieckiej (ER3a) oraz sąsiednimi regionami, a także z głównymi trasami rowerowymi wskazanymi w projekcie sieci głównych tras rowerowych Województwa Dolnośląskiego.

Związek Gmin Ziemi Zgorzeleckiej (Gmina Zgorzelec, Miasto Zgorzelec, Miasto Zawidów, Gmina Sulików, Gmina i Miasto Pieńsk, Gmina Platerówka) otrzymał w ubiegłym roku dofinansowanie z Funduszu Małych Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2020 na wykonanie projektu przebiegu trasy ER3b po polskiej stronie. Zadanie to zlecono Instytutowi Rozwoju Terytorialnego. Opracowanie posłuży do przygotowania dokumentów planistycznych i projektów budowlanych.

Niedługo koncepcja będzie dostępna w Internecie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Straż Graniczna / zdjęcie ilustracyjne

Z więzienia do więzienia

Na granicy
wtorek, 18 czerwca 2019, 14:04
W ręce pograniczników wpadł 32-letni bogatynianin poszukiwany na podstawie dwóch listów gończych. Mężczyzna za rozprowadzanie narkotyków spędzi w zakładzie karnym najbliższe pół roku.
Przejazd kolumny pojazdów wojskowych / fot. GDDKiA - M. Grzegorczyk, M. Szumiata, M. Ostrowski

Czołgi na A4

Na granicy
poniedziałek, 17 czerwca 2019, 11:35
W pierwszych dniach czerwca kierowcy na dolnośląskich drogach mieli okazję zobaczyć przemieszczające się kolumny pojazdów wojskowych, w tym czołgi. Miało to związek z międzynarodowymi ćwiczeniami wojskowymi Noble Jump 2019.

Zobacz również

Hufiec ZHP Zgorzelec im. Osadników Wojskowych
Na granicy
piątek, 07 czerwca 2019, 08:56

Zlecieli się do nas harcerze

Półtora tysiąca harcerzy uczestniczyło w Zlocie Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, który...