NaStyku.pl

Transgraniczny letni rozkład jazdy w Europa-Mieście

Od 1 lipca miasta Zgorzelec i Görlitz mają wspólną letnią ofertę transportową "Poznaj Europa-Miasto". Dzięki niej w lipcu i sierpniu łatwiej dojedziemy ze Zgorzelca do centrum handlowego Marktkauf/Neißepark lub nad jezioro Berzdorfer.
Ze Zgorzelca na Berzdorf See komunikacją miejską? Tak! Teraz to możliwe
Ze Zgorzelca na Berzdorf See komunikacją miejską? Tak! Teraz to możliwe

W okresie od 1.07.2019 r. do 31.08.2019 r. rozkład jazdy linii P, obsługiwany przez polskiego operatora transportu publicznego FHU Bielawa, będzie zsynchronizowany z rozkładami  komunikacji miejskiej po stronie niemieckiej. Mieszkańcom Zgorzelca i okolic ułatwi to dojazd do centrum handlowego Marktkauf/Neißepark lub nad jezioro Berzdorf/Błękitna Laguna. Przejazd w obu kierunkach będzie wymagał przesiadki na Demianiplatz (w kierunku Marktkaufu) lub na osiedlu Weinhübel (kierunek nad jezioro). Skomunikowane zostaną również görlitzka linia 1 i transgraniczna linia P, co umożliwi jadącym do Zgorzelca lub ze Zgorzelca wygodne przesiadki na Demianiplatz. Sporym ułatwieniem będzie też możliwość dojazdu do Demianiplatz linią A, której przystanek jest przy uniwersytecie.

Oferta "Poznaj Europa-Miasto" to nie tylko dogodne przesiadki, ale także atrakcyjne taryfy na przejazdy grupowe. W lipcu i sierpniu cena biletu dziennego dla 5 osób, za przejazd na trasach Zgorzelec-Marktkauf lub Zgorzelec-Berzdorf See/Błękitna Laguna, obsługiwanych przez skomunikowane linię P i görlitzką komunikację miejską, wyniesie jedynie 7 euro lub 30 zł.

Cieszę się, że udało nam się wypracować rozwiązanie, które jeszcze bardziej zbliży nasze miasta. Dzięki ofercie "Poznaj Europa-Miasto" naszym mieszkańcom łatwiej będzie docierać w te miejsca, które są najbardziej popularnym celem wizyt u sąsiadów. To dobry początek i mam nadzieję, że z czasem przybędzie nam takich połączeń – mówi burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz.

 

…komunikacja to ważny element miejskiej rzeczywistości. Rozwijając sieć połączeń transportu miejskiego podnosimy standard życia naszych mieszkańców... - dodaje jego niemiecki kolega, nadburmistrz Görlitz Siegfried Deinege.

 

Mam nadzieję, że dzięki możliwości przesiadania się na Demianiplatz z autobusów linii P do komunikacji miejskiej Görlitz i odwrotnie, pasażerowie docenią wygodę, jaką daje  poruszanie się po mieście transportem publicznym. Dodatkowym atutem naszej letniej oferty jest bilet jednodniowy dla 5 osób w korzystnej cenie 7,- € lub 30 zł. Mamy nadzieję, że dzięki naszej propozycji podróżni będą częściej wybierać przejazdy liniami miejskimi Görlitz i linią P. Straty z tego tytułu ponoszone przez naszą polską firmę partnerską, przejmuje ZVON – podkreśla prezes ZVON Hans-Jürgen Pfeiffer.

 

Zadowolenia z oferty "Poznaj Europa-Miasto" nie kryje również zarządzająca spółką Europastadt GörlitZgorzelec, dyrektor Andrea Friederike Behr: Od kwietnia prowadzimy sprzedaż biletów transportu miejskiego w Görlitz. Dzięki zsynchronizowaniu planów jazdy  linii miejskich z linią P, transport publiczny będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla turystów zwiedzających nasze Europa-Miasto.

 

Dzięki dobrym rozmowom z niemieckimi kolegami szybko zgodziliśmy się na uruchomienie tego wspólnego projektu pilotażowego, który wprowadzamy w życie w okresie niemieckich i polskich wakacji letnich. Sukces przedsięwzięcia daje w perspektywie szansę na dalszą rozbudowę – powiedział Krzysztof Bielecki, dyrektor polskiej firmy autobusowej FHU Bielawa.

Przygotowanie i wprowadzenie nowych rozwiązań komunikacyjnych wymagało zawarcia  wielostronnego porozumienia pomiędzy Zgorzelcem i Görlitz oraz firmami zajmującymi się obsługą transportu publicznego takimi jak ÖPNV, FHU Bielawa, spółką transportu publicznego w Görlitz, a także Związkiem Komunikacyjnym ZVON i spółką Europastadt GörlitZgorzelec.

Dyrektor spółki Transportu Publicznego z Görlitz – Andreas Trillmich chciałby, aby w  nadchodzących latach kontynuowano rozwój sieci transgranicznego transportu miejskiego: Naszym celem jest zwiększanie atrakcyjności transportu publicznego w Europa-Mieście Görlitz/Zgorzelec i pozyskiwanie większej liczby pasażerów po obu stronach Nysy. To, że pomimo krótkich przygotowań, możemy zaoferować naszym klientom pierwsze praktyczne rozwiązanie komunikacyjne, zawdzięczamy przede wszystkim  nieskomplikowanej i kolegialnej współpracy wszystkich zaangażowanych partnerów. To sprawia, że jestem bardzo pewny przyszłego rozwoju tego projektu.

 

Transgraniczny letni rozkład jazdy w Europa-Mieście

Transgraniczny letni rozkład jazdy w Europa-Mieście

Transgraniczny letni rozkład jazdy w Europa-Mieście

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Skradziony samochód oraz funkcjonariusz straży granicznej / fot NOSG

Odzyskano samochód o wartości 160 tys. zł

Na granicy
wtorek, 21 stycznia 2020, 10:55
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu odzyskali skradziony w Niemczech samochód marki Fiat Camper o wartości 160 tys. zł – informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zobacz również

Straż Graniczna, zdjęcie ilustracyjne / fot. NOSG
Na granicy
wtorek, 07 stycznia 2020, 16:17

Telefon po pomoc

Kierownik zmiany w Placówce Straży Granicznej odebrał dramatyczny telefon. Dzwoniąca...