NaStyku.pl

Tragiczny finał poszukiwań w Karkonoszach. Nie żyje matka i jej 3-letni synek

Ponad stu policjantów, strażaków i ratowników górskich w tym również z Karkonoskiego GOPR, przez kilka dni poszukiwało w Karkonoszach czterdziestoletniej matki i jej trzyletniego syna Adamka.
Służby odnalazły ciała 40-letniej kobiety i jej 3-letniego syna
Służby odnalazły ciała 40-letniej kobiety i jej 3-letniego syna

Ratownicy górscy przeszukali rejon Obří dul, Modrý dul i Růzová hora.

Służby górskie, które dobrze znają lokalny teren, obróciły w tych miejscach prawie każdy kamień i przeszukały każdy zakamarek – poinformowała na swojej stronie internetowej Służba Górska w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Była to jedna z największych akcji poszukiwawczych Karkonoszach.

Niestety bez szczęśliwego zakończenia. Przed godziną pierwszą w nocy z niedzieli na poniedziałek znaleziono ciała matki i jej dziecka. Oboje nie żyli już od wielu godzin. Ratownicy znaleźli ich w gęstym lesie nad Pecem pod Śnieżką w rejonie górskiej chaty Portášky. To jak doszło do śmierci kobiety i dziecka będą wyjaśniać śledczy. 

Szef Karkonoskiej Służby Górskiej Pavel Cingr powiedział, że poszukiwania były fizycznie wymagające, ponieważ miejsca, w których je przeprowadzono, były zalesione i zarośnięte. W niektórych miejscach pozostały też resztki śniegu. W terenie było dużo zapadlisk.

Policja poszukiwała kobiety i dziecka od piątku 30 grudnia, kiedy partner kobiety i ojciec ich syna zgłosił zaginięcie. Kobieta przebywała z dzieckiem w Pecu pod Śnieżką od niedzieli 25 grudnia, a miała zakończyć pobyt 30 grudnia. Wczesnym wieczorem w piątek (30.12) właścicielka pensjonatu skontaktowała się z policją, informując, że ostatni raz widziała kobietę we wtorek, 27 grudnia, rano. Nie mogła skontaktować się z kobietą, pokój w pensjonacie był zamknięty, a jej samochód nadal stał zaparkowany przed pensjonatem.

W poszukiwaniach wzięło udział około 120 członków służb górskich, w tym ratownicy z Polski, policjanci, strażacy i strażnicy Karkonoskiego Parku Narodowego. Helikopter był również używany w niedzielę i poniedziałek. Ratownik górski pełnił rolę nawigatora dla pilota helikoptera. Do poszukiwań użyto również quadów, psów policyjnych i psów służb górskich.

Z nagrań monitoringu ustalono, że około godziny 14:00, 28 grudnia poszukiwani znajdowali się w pobliżu stacji przesiadkowej kolejki linowej na szczyt Růžová hora. Ten ślad sprawił, że w rejon góry skierowano większość grup poszukiwawczych.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Drugi Marsz Równości przejdzie też przez Zgorzelec

Na granicy
czwartek, 28 września 2023, 11:31
Drugi Marsz Równości (Christopher Street Day) w Görlitz odbędzie się w sobotę 30 września pod hasłem „Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce!”. W tym roku przejdzie też przez Zgorzelec.
fot. Nasze Zoo

Dynie dla Zoo Görlitz!

Na granicy
wtorek, 26 września 2023, 18:53
Zoo w Görlitz przyjmie dary w postaci dyń, które wielu gości odwiedzających Zoo uprawia w swoich przydomowych ogródkach. Każdą nienaruszoną dynię, niezależnie od jej rozmiaru czy koloru, można przynieść jako darowiznę do kasy Zoo Görlitz do 1 października.

Zobacz również