NaStyku.pl

Tożsamość pogranicza - dialog w Zgorzelcu. Zapraszamy na spotkanie

Przed II wojną światową Goerlitz (Zgorzelec) było jednym miastem. Podzielone na mocy traktatów pokojowych decyzją polityków, leży po dwóch stronach Nysy.
fot. Organizator
fot. Organizator

Wejście do Strefy Schengen pozwoliło otworzyć szlabany i zlikwidować punkty kontrolne, mieszkańcy obu miast mogą swobodnie bywać u siebie, podejmować wspólne działania.

Jaka jest tożsamość mieszkańców pogranicza? Jak wpływa na nią sąsiedztwo trzech krajów - Polski, Niemiec i Czech? Co dla mieszkańców oznacza nazwa “Europa - Miasto Zgorzelec - Görlitz”?

Zapraszamy na spotkanie w formie dialogu publicznego. Rozmowa, którą proponujemy buduje przestrzeń do zrozumienia innych, a nie przekonywania do swoich poglądów.Każda z osób uczestniczących w spotkaniu dialogowym będzie miała szansę podzielić się swoim punktem widzenia i zostać usłyszanym/ną w rozmowie.

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie 5 czerwca w godzinach 17:00-19:30, w Domu Jakuba Böhme (Daszyńskiego 12, 59-900 Zgorzelec)

Spotkanie facylitować będą: Dorota Whitten i Maja Zabokrzycka z Fundacji Dom Pokoju.

Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie przez Martę Miatkowską.

Partnerem wydarzenia jest stowarzyszenie Meetingpoint Memory Messiaen.

Zgłoś się na spotkanie przez formularzhttps://forms.gle/mifDpcLzzgxMswyM7

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Nasze Zoo

Parada garbów

Na granicy
poniedziałek, 15 lipca 2024, 11:34
Wielbłądzie źrebięta na letnich wakacjach w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec.

Zobacz również

fot. Nasze Zoo
Na granicy
wtorek, 02 lipca 2024, 09:11

Otwórz oczy na oczy

Wyjątkowe rallye po Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec od 1 lipca do...