NaStyku.pl

Szukasz pracy w Niemczech? 26 firm w Görlitz, Weißwasser i Zittau otwiera swoje drzwi

W najbliższy piątek, 8 listopada, 26 firm w Görlitz, Weißwasser i Zittau otworzy w godzinach od 16.00 do 20.00 swoje drzwi przed zainteresowanymi.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

To już druga edycja wydarzenia "Spätschicht”, dzięki któremu zainteresowani pracą u sąsiadów mogą poznać firmy w Görlitz i okolicach od zaplecza.    
 
"Spätschicht”, co można rozumieć jako „drugą zmianę” to nieco inny od tradycyjnego rodzaj prezentacji firm, które w godzinach popołudniowo-wieczornych zapraszają do swoich siedzib, aby pokazać potencjalnym pracownikom swoje zakłady i opowiedzieć o nich.

Bezpośredni kontakt z pracownikami daje odwiedzającym możliwość wyrobienia sobie własnego zdania o firmie i warunkach pracy - wyjaśnia Andrea Behr, dyrektor Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH i dodaje – To jednak nie wszystko, bo "Spätschicht” to także okazja, aby pracownicy firm pokazali swoje miejsca pracy rodzinom.

Spółka Europastadt GörlitzZgorzelec, która jest odpowiedzialna za rozwój gospodarczy Görlitz, współorganizuje to wydarzenie w kooperacji z zespołami pracowników ds. Rozwoju gospodarczego w Zittau i Weißwasser. Już po raz drugi, dzięki "Spätschicht” lokalne firmy zaprezentują się w swoich siedzibach, a także przedstawią możliwości kariery i szkoleń.

Swój udział w wydarzeniu potwierdzili: 

 • Görlitz
  Birkenstock GmbH & Co. KG Services
  CIDEON Software & Services GmbH & Co. KG
  DMD Görlitz GmbH, Dialog Marketing Dienstleistung
  ENSO NETZ GmbH, Regionalbereich Görlitz
  Expleo Technology Germany GmbH
  Kran-Service Hartmann GmbH
  KSC Kraftwerks-Service Cottbus Anlagenbau GmbH NL Görlitz
  Niederschlesische Wurstmanufaktur Görlitz GmbH & Co. KG (oprowadzenie po zakładzie tylko po uprzednim zapisaniu się na listę)
  Pla.to Technology GmbH
  SKAN Deutschland GmbH
  Sysmex Partec GmbH (oprowadzenie po zakładzie tylko po uprzednim zapisaniu się na listę)
  TKG Turbinenkomponenten Görlitz GmbH
 • Weißwasser
  Familienunternehmen Kunze
  Nickel Fenster GmbH & Co .KG (oprowadzenie po zakładzie tylko po uprzednim zapisaniu się na listę)
  SpiegelArt
  Stadtwerke Weißwasser GmbH
  Stölzle Lausitz GmbH (oprowadzenie po zakładzie tylko po uprzednim zapisaniu się na listę)
  Uhren & Schmuck Schirrock
  Willms Weißwasser GmbH & Co .KG

 • Zittau
  büroplan-ergoplan e.K
  digades GmbH
  Handtmann Maschinenvertrieb GmbH & Co.KG
  Havlat Präzisionstechnik GmbH
  Johnson Drehtechnik GmbH
  Kratzer Metallbau GmbH
  ZIK Zittauer Kunststoff GmbH

Transport do firm

Uczestnicy drugiej edycji „Spätschicht”, zainteresowani poznaniem firm z terenu miasta Görlitz, będą mieli tym razem możliwość przemieszczania się bezpłatnymi autobusami, które specjalnie na potrzeby wydarzenia będą kursowały pomiędzy firmami. Ułatwi to dotarcie do jak największej liczby firm.

 

Do dyspozycji odwiedzających zakłady pracy uczestników „Spätschicht” będą trzy linie:

 • Linia1 – autobus rozpoczyna kurs na nieoficjalnym przystanku przy Jakobstraße 34, przed wejściem do Pasażu Handlowego Strassburga (DMD Görlitz GmbH) i kończy na terenie strefy inwestycyjnej w Hagenwerdera, a następnie wraca do przystanku startowego.
 • Linia2 – autobus rozpoczyna kurs na oficjalnym przystanku przy Wyższej Szkole Zittau/Görlitz, niedaleko mostu Jana Pawła II i kończy w Ebersbach przy firmie ENSO NETZ GmbH, przy ulica Gottlieb-Daimler-Straße 15, a następnie wraca do przystanku startowego.
 • Linia3 – autobus rozpoczyna kurs na oficjalnym przystanku przy Wyższej Szkole Zittau/Görlitz, niedaleko mostu Jana Pawła II i kończy na terenie strefy inwestycyjnej w Hagenwerdera, a następnie wraca do przystanku startowego.

Wszystkie autobusy rozpoczynają kursy o pełnych godzinach: 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00, natomiast wracają o 16.30, 17.30, 18.30 i 19.30.

Szczegółowe informacje, program oraz lista wszystkich firm uczestniczących w „Spätschicht”, znajdą Państwo na stronie na stronie www.spaetschicht.eu, a także na stronach: www.goerlitz.de/spaetschicht.html, www.zittau.de/spaetschicht, www.weisswasser.de/spaetschicht

Aktualna ocena: 1,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Straż Graniczna / fot. NOSG

Przez granicę wbrew przepisom

Na granicy
wtorek, 30 czerwca 2020, 12:50
W ciągu ostatniej doby funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 8 obywateli Ukrainy, 2 obywateli Gruzji oraz obywatela Rosji i Tanzanii. Pięcioro z nich otrzymało już decyzje, na podstawie których wyjadą z naszego kraju.
Dzień Sąsiadów

Dzień Sąsiadów

Na granicy
wtorek, 30 czerwca 2020, 10:00
Pod hasłem przewodnim „Dzień Sąsiadów” w piątek, 26 czerwca, w Görlitz radio MDR poprowadziło dzień tematyczny.

Zobacz również