NaStyku.pl

Światło i uśmiech - Budujący Adwent i Boże Narodzenie w Görlitz

Pomimo pandemii spółka miejska Kulturservice, która jest organizatorem Śląskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Görlitz, zrealizuje projekt pod hasłem „Światło i uśmiech”.
Przygotowania do Bożego Narodzenia w Goerlitz / fot. Kulturservice
Przygotowania do Bożego Narodzenia w Goerlitz / fot. Kulturservice

Dzięki temu, żywe będzie przesłanie Bożego Narodzenia, które jest czasem nadziei. A nadzieja i zaufanie stały się w tym roku jeszcze ważniejsze, niż kiedykolwiek.

Przygraniczne miasto zostanie ozdobione taką ilością świątecznych światełek, jak jeszcze nigdy dotąd. Ustrojone zostaną m.in. handlowe ulice, aby stworzyć świąteczną atmosferę i zachęcić do zakupów w lokalnych sklepach. Pięknie oświetlone zostaną 3 choinki na Dolnym i Górnym Rynku oraz na placu Pokojowej Rewolucji.

Świąteczne przesłanie dotrze do różnych dzielic miasta dzięki podświetlonej wystawie, która zachęcać będzie do rodzinnego spaceru. Można ją będzie odkrywać m.in. na Wilhelmsplatz, Lutherplatz w centrum miasta, czy w Biesnitz.

Dodatkowo zaplanowane są plenerowe akcje spółki Kulturservice. Wraz z gwiazdką i regionalnymi artystami, o ile będzie to możliwe w świetle Rozporządzenia dotyczącego zwalczania koronawirusa, odwiedzimy rożne części miasta, z opowieściami i piosenkami. Budynki i ich otoczenie oświetlone zostanie mobilnym systemem oświetlenia, a mieszkańcy poszczególnych miejsc zostaną zaproszeni do słuchania lub śpiewania z okien i balkonów.

Bożonarodzeniowe przygotowania w Goerlitz / fot. Kulturservice

fot. Kulturservice  

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również