NaStyku.pl

Spływ na byle czym 2019

Wyciągajcie młotki, gwoździe i inne potrzebne narzędzia, zbudujcie łódź i zmierzcie się z innymi drużynami na Nysie Łużyckiej. Potem zgarnijcie wypaśne nagrody. Zwycięska drużyna dostanie 2,5 tys. zł!
Spływ na Byle Czym 2019! Będziecie?
Spływ na Byle Czym 2019! Będziecie?

W sobotę, 24. sierpnia, w ramach imprezy Święta Starego Miasta w Görlitz i Jakubów w Zgorzelcu po raz czwarty odbędzie się „Spływ na byle czym”. To okazja do świetnej zabawy z przyjaciółmi, rodziną i kolegami z pracy. Skrzyknijcie się, zbierzcie drużynę (od dwóch do czterech osób), zgłoście się do organizatorów i zrealizujcie wasze najśmielsze pomysły na budowę łodzi.
Pospieszcie się, liczba miejsc jest ograniczona. Do rywalizacji przystąpić może 16 załóg (8 polskich i 8 niemieckich). Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres: j.pawul@zgorzelec.eu lub waschtrog-regatta@goerlitz.de.
Każda drużyna otrzyma zwrot kosztów budowy łodzi do wysokości 100 euro.
Nagrody dla zwycięzców:
– za zajęcie 1. miejsca – 2 500 zł
– za zajęcie 2. miejsca – 1 500 zł
– za zajęcie 3. miejsca – 1 000 zł
Więcej informacji w regulaminie spływu dostępnym na stronie: mdk.zgorzelec.eu
Jedno jest pewne, 24 sierpnia rzeka graniczna zmieni się w pas startowy i miejsce, które poprzez dobrą zabawę łączy, a nie dzieli. Spływ na byle czym wystartuje o godz. 16.
Tego samego dnia już od godz. 12 na łące przy rzece po niemieckiej stronie (Uferpark) po raz pierwszy rozpocznie się piknik rodzinny. Atrakcją dla dzieci będzie wodny plac zabaw i pokaz gigantycznych baniek mydlanych. Zapraszamy rodziny ze Zgorzelca i Görlitz do wspólnej zabawy i kibicowania drużynom.

Projekt „Spływ na byle czym” jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach funduszu małych projektów INTERREG Polska – Saksonia 2014-2022.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Paralotniarstwo i lotniarstwo na Trójstyku Granic / materiały prasowe Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu

Paralotniarstwo i lotniarstwo na Trójstyku Granic

Na granicy
piątek, 23 sierpnia 2019, 10:01
Od 19 do 23 sierpnia 40 pilotów sportowych z Polski i Niemiec wzięło udział w pierwszym transgranicznym projekcie lotniczym „Paralotniarstwo i lotniarstwo na Trójstyku Granic”.
Worcation 2019 / fot. Jakub Purej

Worcation 2019: Znaleziono ponad 200 artefaktów

Na granicy
piątek, 16 sierpnia 2019, 08:35
9.08. w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura odbyło się wydarzenie kończące międzynarodową wymianę młodzieży WORCATION, podczas którego uczestnicy zrelacjonowali przebieg swych prac i opowiedzieli o doświadczeniach zebranych przez ostatnie 2 tyg.

Zobacz również