NaStyku.pl

Śmierdząca sprawa z Görlitz. Ktoś rozpylił w kamienicy kwas masłowy

W miniony poniedziałek w Görlitz doszło do nietypowego zdarzenia. W kamienicy w przy Zittauer Straße interweniowały służby, gdzie w pomieszczeniach unosił się ostry, nieprzyjemny zapach.
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne

To było bardzo nieprzyjemne zdarzenie dla mieszkańców kamienicy przy Zittauer Straße Görlitz. W pomieszczeniach unosił się silny, nieprzyjemny, drażniący zapach. Na miejsce wezwano służby. Po zbadaniu okazało się, że nieznany sprawca rozpylił w budynku kwas masłowy, zwany też kwasem butanowym. Swoim zapachem przypomina zapach zjęczałego tłuszczu lub...wymiocin. 

O nietypowym zdarzeniu informuje portal saechsische.de. Jednak z mieszkanek Görlitz tak komentuje sprawę: 

To nie jest miłe, kiedy cały dom śmierdzi i dostajesz od niego bólów głowy i nudności. Tutaj ktoś bawi się zdrowiem ludzi z głupoty i na pewno nie pomyślał, zbyt głupi, żeby myśleć. Mamy nadzieję, że sprawca zostanie złapany i dostanie za to karę.

Na szczęście kwas masłowy charakteryzuje się bardzo niską toksycznością i nie zaobserwowano działania niepożądanego, w tym również nie odnotowano żadnych skutków jego przedawkowania. Nie zmienia to jednak faktu, że w nadmiernej ilości mocno śmierdzi. Na szczęście szybko można go wywietrzyć. To była bardzo śmierdząca sytuacja dla mieszkańców Görlitz. Oby "dowcipniś" został zatrzymany. 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. OSP Porajów

Pożar ścierniska w Porajowie

Na granicy
czwartek, 11 sierpnia 2022, 09:24
Wczoraj wieczorem w Porajowie, na granicy Polski i Czech doszło do rozległego pożaru ścierniska.

Zobacz również