NaStyku.pl

Skuteczne wspólne polsko-niemieckie patrole

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie zatrzymali trzech migrantów, którzy usiłowali niezgodnie z prawem przekroczyć polsko-niemiecką granicę.
fot. NOSG
fot. NOSG

Wspólny polsko-niemiecki patrol funkcjonariuszy z Ludwigsdorfu na jednej z dróg powiatu zgorzeleckiego skierował do kontroli drogowej osobowego opla na polskich tablicach rejestracyjnych. Kierowcą pojazdu okazał się 31-letni Ukrainiec, który wraz z ze swoim 28-letnim pomocnikiem z Mołdawii przewoził trzech migrantów z Egiptu i Iraku. Kierowca oraz jego pomocnik oprócz paszportów, okazali do kontroli ważne polskie karty pobytu.

Dokonane sprawdzenia w bazach informacyjnych SG wykazały, że Egipcjanie i Irakijczyk nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. W związku z usiłowaniem przekroczenia wbrew przepisom granicy z Polski do Niemiec cudzoziemców zatrzymano oraz wszczęto wobec nich postępowania w sprawie zobowiązania do powrotu. Na decyzję o konieczności opuszczenia naszego kraju, cudzoziemcy oczekują teraz w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Natomiast Ukraińca i Mołdawianina zatrzymano i przedstawiono zarzut pomocnictwa w przekroczeniu wbrew przepisom granicy grupie co najmniej trzech cudzoziemców pochodzenia arabskiego. Podejrzani przyznali się do zarzucanego im czynu, złożyli wyjaśnienia i dobrowolnie poddali karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwuletni okres próby. Dodatkowo wszczęto wobec nich postępowania skutkujące przymusowym opuszczeniem naszego kraju. Do czasu wydania decyzji w tej sprawie, cudzoziemców umieszczono w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Za pomocnictwo w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom we współdziałaniu z innymi osobami grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Festyn Kultur Naszego Świata 2024

Na granicy
wtorek, 11 czerwca 2024, 10:37
Görlitz jest kolorowe, Görlitz jest różnorodne – możesz doświadczyć tego z bliska podczas Festiwalu Kultur Naszego Świata.

Zobacz również