NaStyku.pl

Saksonia zawiesiła mały ruch graniczny z Polską i Czechami

W związku z dalszym szerzeniem się koronawirusa Saksonia zawiesiła mały ruch graniczny, który pozwalał mieszkańcom tego kraju związkowego na krótkie wyjazdy do Polski oraz Czech w celu zrobienia zakupów czy zatankowania samochodu.
Most Staromiejski Zgorzelec-Görlitz
Most Staromiejski Zgorzelec-Görlitz

Saksońskie Ministerstwo Spraw Społecznych i Spójności Społecznej zmieniło zasady dotyczące przekraczania granic w ramach tzw. małego ruchu granicznego. 

Wielokrotnie wyraźnie wskazywałam, że ze względu na wysoką liczbę infekcji bardzo krytycznie oceniam ożywioną transgraniczną turystykę zakupową. W obliczu poważnej sytuacji zdecydowaliśmy, że podróże na zakupy lub na tankowanie nie będą już zwolnione z obowiązku kwarantanny - skomentowała zakazy Petra Köpping, krajowa minister spraw społecznych.

Nowe zasady będę obowiązywać od 17.11.2020 r.: 

  • Osoby mogą przebywać w zagranicznym obszarze ryzyka (bez obowiązku kwarantanny) maksymalnie przez 12 godzin tylko w uzasadnionych przypadkach – spawy służbowe, społeczne, medyczne.
  • Osoby planujące wjazd na teren Saksonii z zagranicznego obszaru ryzyka mogę przebywać w kraju związkowym (bez obowiązku kwarantanny) maksymalnie przez 12 godzin tylko w uzasadnionych przypadkach – spawy służbowe, społeczne, medyczne.
  • Pracownicy transgraniczni mogą nadal przekraczać granice. 
  • Pobyt w zagranicznym obszarze ryzyka nie może służyć zakupom, tankowaniu,  dotyczyć udziału w wydarzeniach kulturalnych i sportowych, festiwalach oraz innych wydarzeniach rekreacyjnych.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Polsko-niemieckie ćwiczenia na granicy / fot. NOSG

Polsko-niemieckie ćwiczenia na granicy

Na granicy
piątek, 27 listopada 2020, 12:34
Funkcjonariusze SG oraz niemieckiej Policji uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach. To element trwającego od listopada 2018 roku projektu wsparcia finansowego Wspólnych Polsko – Niemieckich Placówek ze Środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zobacz również