NaStyku.pl

Saksonia łagodzi obostrzenia

Od 16 lipca w powiecie Görlitz wchodzą w życie złagodzone przepisy o ochronie przed koronawirusem, ponieważ 7-dniowy wskaźnik zachorowań jest poniżej progu 10.
Saksonia łagodzi obostrzenia
Saksonia łagodzi obostrzenia

Poluzowania dotyczą zniesienia obowiązku noszenia maseczek w sklepach i marketach, jeśli będzie zachowany odstęp 1,5 metra. Maseczki ochronne nadal obowiązują w komunikacji publicznej i w placówkach zdrowia.

Obowiązek noszenia maseczek ochronnych nie dotyczy również dużych wydarzeń do 5 000 osób.

Niski próg zachorowań pozwala również na organizację wydarzeń z udziałem do 25 tys. osób z zachowaniem jednak wymogów sanitarnych, posiadania aktualnego testu, rejestrowania kontaktów.

Od 26 lipca zmienią się zasady posiadania testów przez pracowników w miejscach pracy, którzy będą musieli okazać negatywny wynik testu, po co najmniej 5 dniach nieobecności w pracy np. z powodu urlopu. Ten przepis nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych i ozdrowieńców.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Casting do filmu: Cometh Girl

Casting do filmu: Cometh Girl

Na granicy
czwartek, 22 lipca 2021, 09:12
Reżyserzy szukają dziewczyny w wieku 14-17 lat, która mówi natywnie po niemiecku i zna polski na podstawowym poziomie (lub lepszym).

Zobacz również