NaStyku.pl

Ruszają kursy „Via Regia”

Od 28 lat polsko- niemieckie kursy językowe „Via Regia” pomagają Polakom i Niemcom nie tylko poznawać język sąsiadów, ale też nawiązywać kontakty i przyjaźnie. Nowy semestr startuje już niebawem, 23 września.
Kursy językowe Via Regia
Kursy językowe Via Regia

Jesienny semestr kursów językowych „Via Regia” rozpocznie się 23 września, w dotychczasowej lokalizacji, tj. w Domu Turysty przy ul. Partyzantów 2 w Zgorzelcu. Warto pamiętać, że do grupy można dołączyć także w czasie trwania kursu, najlepiej jednak, aby zdecydować się na udział w zajęciach w pierwszych dwóch tygodniach ich trwania. Opłata dla polskich słuchaczy wynosi niezmiennie 100 zł za semestr (6 miesięcy), jest zatem niezwykle atrakcyjna. Dzięki staraniom Hartmuta Heinze kursy to nie tylko wymiana językowa, ale i kulturowa. Dzięki spotkaniom przy kawie w pobliskiej „Afirmacji”, wspólnym imprezom i wyjazdom uczestnicy nawiązują trwałe znajomości i przyjaźnie.

 

Spotkania:

Poniedziałek 23 września:

  • 17:00- 18:30 kurs dla początkujących
  • 18:30- 20:00 kurs dla początkujących

Wtorek 24 września:

  • 17:00-18:30 kurs dla początkujących z wiedzą podstawową
  • 18:30- 20:00 kurs dla zaawansowanych 

Z roku na rok zajęcia cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W pięciu ubiegłorocznych kursach uczestniczyło aż 175 osób - 154 Polaków i 21 Niemców. Niestety, wzrostowi liczby polskich kursantów, spośród których aż siedmioro mieszka w Görlitz, towarzyszy spadek liczby kursantów niemieckich. Smuci to pomysłodawcę zajęć, emerytowanego niemieckiego nauczyciela Hartmuta Heinze, który od 12 lat jest dobrym duchem całego przedsięwzięcia i przez ten czas ani na chwilę nie stracił zainteresowania polszczyzną. Nic nie jest jednak wieczne i oprócz kursantów z Via Regią żegnają się także kolejne osoby z zespołu. W nadchodzącym semestrze z planu znikają zajęcia środowe, które od 15 lat prowadził Josef Wiese, a z końcem kolejnego semestru, czyli w lutym 2020 roku, także Hartmut Heinze przekaże prowadzenie kursów innej osobie.

Zainteresowani zapisaniem się na kurs przed 23 września mogą to zrobić telefonicznie lub przez sms: +4915111623034. Informacje o kursach zamieszczone są na stronie www.d-pl-kurs.npage.eu.

Dodatkowych informacji udziela Hartmut Heinze: tel. +49 3581/401997.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wolość dla bocianów – 2019 / fot. www.zoo-goerlitz.de, Ch. Wess

Bociani rok 2020 w Zoo Görlitz

Na granicy
piątek, 24 lipca 2020, 12:16
Dramat bocianów stacjonarnych oraz wolność dla tegorocznego potomstwa z Zoo Görlitz.

Zobacz również