NaStyku.pl

Rusza lodowisko na Obermarkcie

Już dziś (22.11.) o godz. 17 odbędzie się otwarcie romantycznego lodowiska na Górnym Rynku (Obermarkt) w Görlitz. Jako szczególną atrakcję, po oficjalnych przemówieniach zobaczycie pokaz tańca na łyżwach.
Lodowisko na Obermarkcie / fot. Kulturservice Görlitz
Lodowisko na Obermarkcie / fot. Kulturservice Görlitz

Wystąpi profesjonalna łyżwiarka figurowa Paula Mikolajczyk, dwukrotna mistrzyni jazdy figurowej na łyżwach w Saksoni. Nie możecie tego przegapić.

Lodowisko w Görlitz czynne będzie aż do 5 stycznia 2020 roku. Normalny bilet wstępu kosztuje 4 euro, a ulgowy 2,5 euro. Za wypożyczenie pary łyżew zapłacimy 3 euro. W każdy czwartek od godz. 18:00 do godz. 20:00 odbywać się będzie dyskoteka na lodzie.

Jazda na łyżwach pod gołym niebem w otoczeniu odrestaurowanych, pięknych kamienic, jest atrakcją także podczas Śląskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. W stojącej obok drewnianej chacie można się ogrzać przy kubku grzanego wina.

fot. Kulturservice Görlitz

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Choinka na Dolnym Rynku (Untermarkt) w Görlitz / fot. Kulturservice Görlitz

Czas, start! Rusza Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy

Na granicy
czwartek, 05 grudnia 2019, 13:30
Jutro o godz. 14:00 ruszy świąteczny jarmark na Starym Mieście. Stoiska handlowe i gastronomiczne już stoją. Teraz trwa ich aranżacja i przygotowanie do trwającego 17 dni jarmarku.
Most graniczny Pieńsk - Deschka (wizualizacja) / fot. DSDiK

Budowa mostu granicznego Pieńsk - Deschka coraz bliżej

Na granicy
środa, 04 grudnia 2019, 09:41
Przekazanie dokumentacji projektowej stronie niemieckiej zapoczątkowało w powiecie zgorzeleckim dużą inwestycję – budowę mostu granicznego Pieńsk-Deschka. Prace planistyczne trwały dwa lata.

Zobacz również