NaStyku.pl

Rusza Akademia Bezpieczeństwa Kobiet

Plan jest prosty a założenia jasne i konkretne. W Zgorzelcu rusza Akademia Bezpieczeństwa Kobiet. To bezpłatny projekt skierowany do mieszkanek miasta wieku od 26 do 60 lat, które chcą czuć się bezpieczniej i pewniej siebie. Obecnie trwają zapisy.
Akademia Bezpieczeństwa Kobiet
Akademia Bezpieczeństwa Kobiet

Plan jest prosty a założenia jasne i konkretne. W Zgorzelcu rusza Akademia Bezpieczeństwa Kobiet. To bezpłatny projekt skierowany do mieszkanek miasta wieku od 26 do 60 lat, które chcą czuć się bezpieczniej i pewniej siebie. Obecnie trwają zapisy. Śpiesz się, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Spotkanie organizacyjne zaplanowano na 20 lipca o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Docelowo zajęcia będą odbywać się dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki w godzinach popołudniowych. Czas trwania warsztatów jest uzależniony od omawianego tematu (od 2 do 2,5 godziny). Każde ćwiczenia praktyczne będą poprzedzone teorią, którą poprowadzi psycholog lub instruktor samoobrony. Kurs zakończy się 21 września.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić formularz uczestnictwa, a następie odesłać jego skan lub zdjęcie w formacie JPG. Na adres e-mail: bezpieczeństwo@zgorzelec.com. Ilość miejsc jest ograniczona – 40 osób, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.  Kobiety, które zakwalifikują się do programu zostaną powiadomione o tym fakcie drogą mailową. Na pierwsze zajęcia należy przynieść oryginał formularza zgłoszeniowego oraz dowód osobisty. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 505 444 255. Formularz jest dostępny TUTAJ.

Program łączy dwa elementy – trening psychologiczny oraz podstawy samoobrony. Podczas treningu psychologicznego uczestniczki dowiedzą się w jaki sposób zminimalizować niebezpieczeństwo bez konieczności użycia siły fizycznej. Poznają również techniki komunikacji asertywnej.

Program Akademii Bezpieczeństwa Kobiet:

 1. Podstawy psychologii agresji.
 2. Psychologiczne aspekty samoobrony (jak zapanować nad stresem w sytuacji ataku, jak podjąć konstruktywną obronę).
 3. Elementy prewencji kryminalnej (jak zapobiegać sytuacjom zagrażającym naszemu bezpieczeństwu).
 4. Wczesne rozpoznawanie potencjalnych sytuacji zagrożenia, rozpoznawanie różnych rodzajów napastników oraz metod postępowania z nimi.
 5. Postawy i pozycje ciała w sytuacji zagrożenia.
 6. Poruszanie się w strefach zagrożonych (ulica, winda, schody , teren leśny).
 7. Nauka widzenia peryferyjnego.
 8. Nauka znajomości miejsc wrażliwych na ciele człowieka, które powinny być aktywowane w pierwszym rzędzie w sytuacji samoobrony.
 9. Nauka: podstawowych ciosów i kopnięć zmodyfikowanych pod kątem zastosowania ich przez kobiety oraz najprostszych dźwigni.
 10. Nauka wybranych technik obrony w sytuacjach zagrożenia przed: uderzeniami, kopnięciami, chwytami, duszeniami, chwytami za ubranie i innymi sytuacjami zagrożenia, w tym również zagrożeniami przytaczanymi przez uczestniczki naszych szkoleń, jako sytuacje, w których się znalazły.
 11. Obrona przed usiłowaniem wyrwania torebki, biżuterii, telefonu komórkowego.
 12. Nauka pomocy osobie trzeciej (obezwładnianie napastnika),
 13. Uwalnianie się z duszeń.
 14. Obrona przedmiotami codziennego użytku.
 15. Taktyka i techniki obrony w pomieszczeniach zamkniętych.
 16. Taktyka walki i obrony przy próbie gwałtu.
 17. Niekonwencjonalne techniki obrony.
Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Drugi Marsz Równości przejdzie też przez Zgorzelec

Na granicy
czwartek, 28 września 2023, 11:31
Drugi Marsz Równości (Christopher Street Day) w Görlitz odbędzie się w sobotę 30 września pod hasłem „Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce!”. W tym roku przejdzie też przez Zgorzelec.
fot. Nasze Zoo

Dynie dla Zoo Görlitz!

Na granicy
wtorek, 26 września 2023, 18:53
Zoo w Görlitz przyjmie dary w postaci dyń, które wielu gości odwiedzających Zoo uprawia w swoich przydomowych ogródkach. Każdą nienaruszoną dynię, niezależnie od jej rozmiaru czy koloru, można przynieść jako darowiznę do kasy Zoo Görlitz do 1 października.

Zobacz również