NaStyku.pl

Rozpoczęło się głosowanie!

Mieszkańcy Zgorzelca po raz drugi mogą zdecydować na co zostaną wydane pieniądze z kasy miasta. Od dziś można głosować na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku na karcie do głosowania możemy znaleźć 5 inwestycji.
Budżet Obywatelski Miasta Zgorzelec
Budżet Obywatelski Miasta Zgorzelec

Do wydania było 350 tys. zł w trzech kategoriach:

– budżet młodych – 150 tys. zł na projekty zgłoszone przez mieszkańców z grupy wiekowej do 26. roku życia;

– budżet dojrzałych – do wydania było 100 tys. zł na projekty zgłoszone przez mieszkańców z grupy wiekowej od 26 do 60 lat;

– budżet dojrzałych, w którym do dyspozycji było 100 tys. zł na projekty zgłoszone przez osoby powyżej 60. roku życia.

Łącznie mieszkańcy złożyli 19 wniosków, ale tylko 5  z nich spełniło warunki formalno-prawne i uzyskało pozytywną opinię komisji weryfikacyjnej. Sprawdziliśmy na co można oddać głos?

  1. Wykonanie placu zabaw dla dzieci na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Malinka” w Zgorzelcu. Celem projektu jest integracja poprzez wspólną zabawę dzieci z rodzicami i dziadkami. Szacowany koszt inwestycji wynosi 11 098,95 zł.
  2. Budowa świetlicy polowej wraz z zapleczem sanitarnym na terenie ROD „Malinka” w Zgorzelcu. Zadanie polega na zadaszeniu konstrukcji polowej, położeniu kostki brukowej, wyposażeniu świetlicy w stoły i ławki oraz budowie toalety z szambem ekologicznym. Świetlica umożliwi spotkania integracyjne działkowców i ich rodzin oraz posłuży do promocji ogrodnictwa. Wartość inwestycji szacuje się na kwotę 90 289 zł.
  3. Budowa siłowni zewnętrznej na terenie stadionu miejskiego w Zgorzelcu. Koszt projektu szacuje się na kwotę 30 tys. zł i zakłada budowę zewnętrznej siłowni składającej się z następujących elementów: biegacz wolnostojący, orbitrek wolnostojący, wahadło podwójne, wyciskanie siedząc pojedyncze, narciarz wolnostojący, wioślarz wolnostojący, ławka, twister oraz podnosiciel nóg.
  4. Modernizacja ogrodzenia boisk wielofunkcyjnych przy ul. Maratońskiej w Zgorzelcu. Koszt inwestycji wyniesie około 28 299,85 zł.
  5. Zakup domków dla wolno żyjących kotów w parku im. A. Błachańca w Zgorzelcu.

Głosować można do 18 września. Wystarczy wejść na tą stronę https://bo.zgorzelec.eu/src/glosowanie_start.php i dalej postępować wg instrukcji lub tradycyjnie wypełnić arkusz w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Miasta przy ul. Domańskiego 7 od poniedziałku do piątku w godzinach od  7.30 do 17.00 lub Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul.  E. Orzeszkowej 30a od poniedziałku do piątku w godzinach od  11.00  do 16.00.

Wybrane inwestycje zostaną zrealizowane w 2018 r.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Nasze Zoo

Parada garbów

Na granicy
poniedziałek, 15 lipca 2024, 11:34
Wielbłądzie źrebięta na letnich wakacjach w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec.

Zobacz również

fot. Nasze Zoo
Na granicy
wtorek, 02 lipca 2024, 09:11

Otwórz oczy na oczy

Wyjątkowe rallye po Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec od 1 lipca do...