NaStyku.pl

Rowerowa przygoda na Trójstyku. Będą nowe trasy rowerowe w Bogatyni

Projekt „Rowerowa przygoda na Trójstyku – transgraniczna koncepcja ścieżek rowerowych na terenie Gminy Bogatynia” uzyskał 20 tys. euro dofinansowania z Funduszu Małych Projektów INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.
Ścieżka rowerowa / zdjęcie ilustracyjne / fot. cottonbro / pexels.com
Ścieżka rowerowa / zdjęcie ilustracyjne / fot. cottonbro / pexels.com

Podczas 19. posiedzenia Komitetu Sterującego Funduszu Małych Projektów INTRREG Polska-Saksonia 2014-2020 podjęto decyzję o udzieleniu dofinansowania dla projektu „Rowerowa przygoda na Trójstyku – transgraniczna koncepcja ścieżek rowerowych na terenie Gminy Bogatynia”. Głównym celem projektu jest opracowanie przebiegu trasy rowerowej ER3b na terenie Gminy Bogatynia. Trasa ta w założeniu ma biec od trójstyku do północnych granic gminy i łączyć się ze ścieżkami rowerowymi po stronie czeskiej i niemieckiej. Uzupełni także istniejącą już koncepcję przebiegu tej trasy przez obszar pozostałych gmin członkowskich Związku Gmin Ziemi Zgorzeleckiej – gminy miejskiej i wiejskiej Zgorzelec, Sulików, Platerówka, Zawidów oraz Pieńsk. Dzięki temu, w tej części pogranicza powstanie spójna sieć tras rowerowych od styku trzech granic aż po granicę woj. dolnośląskiego z woj. lubuskim, oferując miłośnikom dwóch kółek możliwość poznania zarówno tego regionu, jak i pobliskich zakątków Saksonii i Kraju Libereckiego.

Wartość projektu realizowanego przez Gminę Bogatynia oszacowano na 23.927,19 euro, wysokość przyznanego dofinansowania to 20 tys. euro. Według harmonogramu, gotową koncepcję poznamy podczas oficjalnej konferencji zaplanowanej na lipiec-sierpień 2021 r.

Jak podkreśla pełniący funkcję Burmistrza MiG Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, w dalszej perspektywie planowane jest wspólne ubieganie się o dofinansowanie realizacji prac budowlanych dla całego projektu trasy rowerowej ER3b w ramach Związku Gmin Ziemi Zgorzeleckiej.

Aktualna ocena: 5,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Festyn Kultur Naszego Świata 2024

Na granicy
wtorek, 11 czerwca 2024, 10:37
Görlitz jest kolorowe, Görlitz jest różnorodne – możesz doświadczyć tego z bliska podczas Festiwalu Kultur Naszego Świata.

Zobacz również