NaStyku.pl

Ręce precz od młodych dzikich zwierząt!

Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec prosi miłośników zwierząt, aby nie zabierali rzekomo porzuconych młodych zwierząt.
fot. Nasze Zoo
fot. Nasze Zoo

„Telefon w Klinice dla Rannych Dzikich Zwierząt goerlitzkiego zoo dzwoni dziś po raz enty”. Relacjonuje Manuela Kleemann, odpowiedzialna za klinikę. "Prosimy o pozostawienie młodych królików, szopów, lisów, ptaków itp. w miejscu, w którym zostały znalezione. Rodzice zwykle są w pobliżu i wrócą, gdy tylko nie będą  czuły się zagrożone”. 

Wraz z nadejściem wiosny wzrasta liczba pytań o rzekomo porzucone młode zwierzęta. W większości przypadków jednak interwencja człowieka nie jest konieczna. Rodzice nie przebywają ze swoimi młodymi przez cały czas, ale zwykle są w pobliżu.

Wiele młodych zwierząt, takich jak młode lisy i szopy, wybiera się na wczesne wycieczki, a młode ptaki opuszczają gniazdo, zanim będą w stanie naprawdę latać. Nie należy się o nie martwić, rodzice się nimi zajmą!

Jeśli natomiast chcemy się upewnić, że znalezione młode zwierzę ma się dobrze, można sprawdzić po jakimś czasie, czy nadal przebywa w tym samym miejscu. Wielką pomocą dla dzikich zwierząt będzie trzymanie psów, a w szczególności kotów z dala od młodych ptaków.  

Jeśli sytuacja jest niejasna, należy zadzwonić do Kliniki dla Dzikich Rannych Zwierząt w Zoo Görlitz pod numer 0049160 90 95 48 00 /niemieckojęzyczna linia/ i poprosić o ocenę sytuacji. W ten sposób można zapobiec cierpieniu, którego można uniknąć.

„Chętnie odbieramy telefony, ponieważ w ten sposób możemy wyjaśnić sytuację i wspólnie zrobić wszystko, co najlepsze dla zwierząt” - apeluje Manuela Kleemann.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Festyn Kultur Naszego Świata 2024

Na granicy
wtorek, 11 czerwca 2024, 10:37
Görlitz jest kolorowe, Görlitz jest różnorodne – możesz doświadczyć tego z bliska podczas Festiwalu Kultur Naszego Świata.

Zobacz również