NaStyku.pl

Przewozili „metę” i tabletki służące do jej produkcji. Wpadli podczas kontroli drogowej

Metamfetaminę oraz leki z pseudoefedryną podczas kontroli pojazdu, jego kierowcy i pasażera znaleźli funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsorfie. Dwóm Czechom, którzy przewozili niedozwolone substancje, grozi do 10 lat więzienia.
Zabezpieczone przez funkcjonariuszy narkotyki i tabletki z pseudoefedryną / fot. NOSG
Zabezpieczone przez funkcjonariuszy narkotyki i tabletki z pseudoefedryną / fot. NOSG

W czwartek (15.10) funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie zatrzymali w Jędrzychowicach samochód osobowy, którym podróżowało dwóch obywateli Republiki Czeskiej. Kontrola nie potoczyła się po myśli obcokrajowców. Pogranicznicy znaleźli pod siedzeniem pasażera saszetkę, a w niej dwa woreczki strunowe z metamfetaminą. Na tylnym siedzeniu zauważyli też torbę podróżną wypełnioną lekarstwami wykorzystywanymi do produkcji tego narkotyku. Czesi, w wieku 43 i 48 lat, zostali zatrzymani.

Po zważeniu okazało się, że Czesi mieli przy sobie ponad 102 gramy metamfetaminy o wartości prawie 12,5 tys. zł oraz prawie 1,4 kg wyłuskanych z blistrów tabletek, a także 15 całych opakowań tych samych tabletek – wyjaśnia mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu wszczęli postępowanie w tej sprawie, które dalej będą prowadzić zgorzeleccy policjanci. Cudzoziemcom za to przestępstwo grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Lockdown  / zdjęcie ilustracyjne / Miguel Montejano /pexels.com

4-tygodniowy lockdown w Niemczech. Co musisz wiedzieć?

Na granicy
czwartek, 29 października 2020, 12:35
Od poniedziałku, 2 listopada wchodzi w życie ogólnoniemiecki 4-tygodniowy lockdown. Przedstawiamy informacje, które mogą okazać się przydatne dla osób przekraczających polsko-niemiecką granicę.
COVID-19 / fot. pexels.com

Nowe zarządzenia i zaostrzone kontrole w Görlitz

Na granicy
wtorek, 27 października 2020, 14:22
W związku z dalszym wzrostem liczby zakażeń w powiecie Görlitz Starostwo Powiatowe wydało nowe zarządzenie, które obowiązuje od poniedziałku, 26 października 2020 r.

Zobacz również