NaStyku.pl

Przemyt paliwa w mauserach [ZDJĘCIA]

Ponad 22 tys. litrów cieczy ropopochodnej zatrzymali dolnośląscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Towar przewożono nie w specjalnie oznakowanej cysternie, a w plastikowych pojemnikach ukrytych w naczepie ciężarówki.
Naczepa tira z nielegalnym paliwem w mauserach / fot. KAS
Naczepa tira z nielegalnym paliwem w mauserach / fot. KAS

Funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu zatrzymali na autostradzie A4 (na wysokości Jędrzychowic) wjeżdżającą do Polski ciężarówkę. W trakcie sprawdzania ciągnika siodłowego z naczepą, przewożącego pojemniki typu „mauser”, mundurowi znaleźli 22 280 litrów cieczy ropopochodnej o konsystencji i zapachu oleju napędowego. Przewóz nie był zgłoszony w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT).

Zgodnie z ustawą o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów, przewóz tego rodzaju towaru przez terytorium RP należy zgłosić w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT). Mobilne laboratorium, po przeprowadzeniu badania próbek cieczy, potwierdziło, że jest to towar podlegający systemowi monitorowania SENT. W związku z brakiem wymaganego zgłoszenia, środek transportu oraz pojemniki z cieczą zostały zatrzymane do czasu uregulowania statusu przewożonego towaru – wyjaśnia Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 7,5 tys. zł, natomiast firmie przewozowej grozi kara pieniężna w wysokości 30 tys. zł.

Naczepia tira z nielegalnym paliwem w mauserach / fot. KAS 

Naczepia tira z nielegalnym paliwem w mauserach / fot. KAS 

Naczepa tira z nielegalnym paliwem w mauserach / fot. KAS

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również