NaStyku.pl

Przedłużenie terminu przyjmowania zgłoszeń na Kindermiasto Zgorlitz 2021!

W związku z tym, że są jeszcze wolne miejsca w projekcie Kinermiasto Zgorlitz 2021, termin przyjmowania zgłoszeń został przedłużony do niedzieli, 18 lipca 2021 roku.
Polsko - niemieckie Miasto Dzieci / fot. Jakub Purej
Polsko - niemieckie Miasto Dzieci / fot. Jakub Purej

Aby wydarzenie mogło zostać zrealizowane zgodnie z wymogami sanitarnymi, w tym roku konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Do udziału w projekcie zaproszone są wszystkie dzieci z Polski i Niemiec w wieku od 7 do 14 lat. Więcej informacji na temat Kindermiasta oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie https://kindermiasto.eu/pl/.

O projekcie

Tego lata po raz kolejny odbędzie się polsko-niemiecki projekt Kindermiasto Zgorlitz. Kindermiasto to miasto w całości zaprojektowane dla dzieci i przez nie zarządzane. Dzieci mogą się w nim wypróbować w różnych zawodach, takich jak stolarstwo, dziennikarstwo, czy też piekarstwo. Młodzi mieszkańcy zarabiają przy tym własne pieniądze, które mogą wykorzystać na miejscu, na przykład kupując produkty wytworzone w miasteczku, czy też płacąc za usługi, z których korzystają w czasie wolnym. Codziennie młodzi mieszkańcy Kindermiasta spotykają się na zebraniu, podczas którego dyskutują o codziennych sprawach i zasadach obowiązujących w Kindermieście.

Tegoroczne Kindermiasto Zgorlitz odbędzie się w dniach od 8 do 20 i od 23 do 26 sierpnia w godzinach 9-16 w Görlitz na terenie hali sportowej przy Hirschwinkel (Am Hirschwinkel 16, 02826 Görlitz).

Kindermiasto szuka pośredników językowych

Wyjątkową cechą projektu Kindermiasto Zgorlitz jest jego dwujęzyczny charakter. Umożliwia to uczestnikom zdobywanie doświadczeń międzykulturowych i zawieranie przyjaźni po obu stronach Nysy. Aby komunikacja między uczestnikami mogła przebiegać sprawnie, niezbędni są polsko-niemieccy pośrednicy językowi.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Pauline Voigt (info@kindermiasto.eu lub 0049 3581 661 269).

Partnerzy

Kindermiasto jest projektem stowarzyszenia Meetingpoint Music Messiaen e.V. organizowanym w ścisłej współpracy ze stowarzyszeniami partnerskimi: Ca-Tee-Drale e.V., esta e. V. i „nasze miasto - unsere stadt“. Oprócz tego projekt wspierany jest przez wiele innych stowarzyszeń, inicjatyw i firm z Görlitz i Zgorzelca.

W razie pytań odnośnie przebiegu dnia w Kindermieście oraz możliwości zgłoszenia do projektu prosimy o kontakt:

Pauline Voigt

Adres e-mail: info@kindermiasto.eu

Nr. tel.: 03581 661 269                    

www.kindermiasto.eu           

Facebook: Kindermiasto Zgorlitz

Instagram: kindermiasto_zgorlitz

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Casting do filmu: Cometh Girl

Casting do filmu: Cometh Girl

Na granicy
czwartek, 22 lipca 2021, 09:12
Reżyserzy szukają dziewczyny w wieku 14-17 lat, która mówi natywnie po niemiecku i zna polski na podstawowym poziomie (lub lepszym).

Zobacz również