NaStyku.pl

Protest w obronie sądów również w Zgorzelcu

Ludzie w całej Polsce wychodzą na ulice w proteście przeciw nowej ustawie o Sądzie Najwyższym i reformie sądownictwa. Wszystko wskazuje na to, że Zgorzelec również przyłączy się do akcji.
Ulotka "Brońmy Demokracji"
Ulotka "Brońmy Demokracji"

Sądy są ważne. Pokażmy to – to apel i zaproszenie tych mieszkańców Zgorzelca, którym nie jest wszystko jedno. To spontaniczny odzew na płynące ze strony stowarzyszeń takich jak: Akcja Demokracja czy stowarzyszeń prawniczych prośby o reakcję. Spotkanie odbędzie się w sobotę 22 lipca przed gmachem Sądu Rejonowego przy ul. Armii Krajowej w Zgorzelcu.

Czy wiesz, co to jest demokracja? To system rządów, w których źródło władzy stanowią przedstawiciele wybrani większością obywateli. W demokracji naród zobowiązuje władzę do przestrzegania konstytucji. W demokracji naród wyraża swoją wolę w wolnych wyborach i w referendum. Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej została przyjęta w referendum! – czytamy w dostępnej na Facebooku ulotce.

Początek zaplanowano na godzinę 19.00. Wybierasz się?

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Drugi Marsz Równości przejdzie też przez Zgorzelec

Na granicy
czwartek, 28 września 2023, 11:31
Drugi Marsz Równości (Christopher Street Day) w Görlitz odbędzie się w sobotę 30 września pod hasłem „Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce!”. W tym roku przejdzie też przez Zgorzelec.
fot. Nasze Zoo

Dynie dla Zoo Görlitz!

Na granicy
wtorek, 26 września 2023, 18:53
Zoo w Görlitz przyjmie dary w postaci dyń, które wielu gości odwiedzających Zoo uprawia w swoich przydomowych ogródkach. Każdą nienaruszoną dynię, niezależnie od jej rozmiaru czy koloru, można przynieść jako darowiznę do kasy Zoo Görlitz do 1 października.

Zobacz również