NaStyku.pl

Potomstwo owiec pomorskich

Bliźnięta zagrożonej wyginięciem rasy owiec pomorskich kicają na terenie Górnołużyckiej Zagrody Wiejskiej w zoo Görlitz-Zgorzelec.
fot. Nasze Zoo
fot. Nasze Zoo

Żwawo skacząc, podbijają teren Górnołużyckiej Zagrody Wiejskiej w Zoo Görlitz i skradają uwagę gości. Mowa o bliźniętach owcy pomorskiej. To pierwsze potomstwo dość ufnej owcy Evi, która także przyszła na świat w Zoo Görlitz, w lutym 2022 roku.

Jak przystało na tę rasę, jagnięta mają czarne miękkie futro, przypominające karakuł. Z wiekiem ich ubarwienie będzie się zmieniać, od niebiesko-szarego po brązowawe, jedynie głowy i nogi pozostaną czarne.

Owca pomorska z terenów przybrzeżnych Morza Bałtyckiego, uważana jest za rasę bardzo skromną i dobrze przystosowaną do surowego klimatu nadmorskiego. Żeglarze doceniali jej szorstką, raczej drapiącą wełnę, gdyż ze względu na wysoką zawartość tłuszczu, doskonale nadawała się do produkcji odzieży odpornej na warunki atmosferyczne.

W ciągu najbliższych kilku tygodni załoga zoo oczekuje narodzin turyńskich kóz leśnych, także zagrożonej rasy zwierząt hodowlanych. Swoją działalność wznowiła wylęgarnia jaj, w której wykluły się już nawet pierwsze pisklęta. Przy odrobinie szczęścia, odwiedzając zoo, można zobaczyć proces wykluwania piskląt na żywo.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. NOSG

Zgorzelec: Dziesięciu cudzoziemców zatrzymanych na terenie miasta

Na granicy
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:43
Dziesięciu cudzoziemców po odmowie wjazdu do Niemiec zawróciło do Zgorzelca gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Zobacz również