NaStyku.pl

Posąg Temidy przed ratuszem Görlitz został uszkodzony

W nocy z 3 na 4 maja został zniszczony posąg Temidy przed historycznym wejściem do ratusza Görlitz.
fot. Urząd Miasta Görlitz
fot. Urząd Miasta Görlitz

Według informacji policji patrol policyjny zauważył, że nieznani sprawcy odcięli dłoń zabytkowej figurze z XVI wieku, a następnie ukradli miecz. Policjanci zabezpieczyli odcięty kawałek rzeźby do dalszych badań, policja kryminalna prowadzi dochodzenie.

Nadburmistrz Octavian Ursu wypowiedział się w tej sprawie: „Jestem bardzo wstrząśniety tym, że Temida przed naszym ratuszem, symbol sprawiedliwości i praworządności, stała się celem wandali. Bezmyślne niszczenie, tym w przypadku atrakcji turystycznych, jest nieodpowiedzialnym zachowaniem. Zdecydowanie potępiam takie działania i mam nadzieję, że sprawcy zostaną szybko znalezieni i pociągnięci do odpowiedzialności”.

Świadkowie, którzy mogą udzielić wskazówek, proszeni są o kontakt z komisariatem policji w Görlitz pod numerem 3581 650 0 lub inną placówką policji.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. NOSG

Zgorzelec: Dziesięciu cudzoziemców zatrzymanych na terenie miasta

Na granicy
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:43
Dziesięciu cudzoziemców po odmowie wjazdu do Niemiec zawróciło do Zgorzelca gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Zobacz również