NaStyku.pl

Pomóżmy Naszemu Zoo przetrwać lockdown!

Polska legenda wigilijna głosi, że w nocy z 24 na 25 grudnia zwierzęta mówią ludzkim głosem.
Mangusty
Mangusty

Nie wiemy, czy tak jest, ale jeśli bliska jest Wam ta opowieść, może zechcecie pomóc przetrwać trudny czas zwierzętom Naszego Zoo i wykupić patronat na zakup karmy, opłaty za oświetlenie i ogrzewanie i inne? Kto wie, może w wigilijny wieczór zwierzęta podziękują za to?

W dobiegającym końca, trudnym 2020 roku sympatycy Naszego Zoo Görlitz-Zgorzelec pokazali jak wiele dla nich znaczy nasz ogród. Dzięki licznym darowiznom mogliśmy, podczas wiosennego zamknięcia z powodu koronawirusa, zaspokajać bieżące koszty opieki nad zwierzętami. Niestety, po krótkiej przerwie, znowu musimy zamknąć się dla odwiedzających. A to oznacza brak wpływów ze sprzedaży biletów i kolejne finansowe zmartwienie. Stowarzyszenie „Naturschutz-Tierpark Görlitz e.V." które zarządza görlitzkim zoo oraz koło przyjaciół ogrodu „Freundeskreiss  Tierpark Görlitz e.V.” ponownie proszą o pomoc. Każda, nawet niewielka, wpłata to nieocenione wsparcie, za które mieszkańcy zoo odwdzięczą się, kiedy tylko minie trudny czas i odwiedziny w zoo znowu będą możliwe.

Pomimo dotacji od miasta Görlitz oraz Wydziału Kultury bez pieniędzy ze sprzedaży biletów trudno sfinansować wszystkie niezbędne wydatki. Dzienne koszty utrzymania Naszego Zoo to około 4,4 tys. euro. W tej kwocie mieszczą się wydatki na karmę, ogrzewanie lub chłodzenie, czy oświetlenie oraz wynagrodzenie opiekunów zwierząt. Obejmując jeden z patronatów dostępnych pod adresem: www.tierpark-goerlitz.de/pl/Patronat-zakup-karmy.html lub www.tierpark-goerlitz.de/pl/Patronat-utrzymania-zoo.html, każdy może wesprzeć zoo i pomóc pokryć część kosztów związanych z jego funkcjonowaniem.

Dla zobrazowania, kilka przykładów: menu pandy czerwonej, symbolu Naszego Zoo, to bambus, owoce, warzywa, minerały, specjalna mieszanka karmy suchej. Tygodniowy koszt jedzenia - 45 €. Specjalne żarówki UV do terrariów oraz ptasich wolier, niezbędne dla zdrowia zamieszkujących je zwierząt, które szczególnie zimą nie przebywają regularnie na zewnątrz. Koszt jednej to 30 €. Aby zapewnić komfort i zdrowie ciepłolubnej grupie afrykańskich mangust pręgowanych w pomieszczeniu, w którym przebywają należy utrzymywać temperaturę minimum 15° C. Miesięczny koszt ogrzewania ich domu, mimo niedawnej porządnej termoizolacji, wynosi około 20 €. Prawie o połowę mniej, bo tylko niecałe 9 € miesięcznie, trzeba zapłacić za energię elektryczną zużywaną przez specjalne, ciche lodówki o niskim poziomie wibracji, w których zimę spędzają żółwie. Te sympatyczne gady zimują w hibernacji, w temperaturze nieprzekraczającej 6° C. Niestety, z powodu ciepłych zim nie mogą już, tak jak to było wcześniej, czekać na wiosnę w piwnicy, gdzie jest dla nich za ciepło.

Jak widać, już niewielką sumą można pomóc sprostać codziennym wyzwaniom. Dzięki temu, po ponownym otwarciu, zarówno zwierzęta jak i pracownicy, będą mogli znów być do dyspozycji naszych przyjaciół i gości.

Więcej informacji tutaj: www.tierpark-goerlitz.de/pl

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również