NaStyku.pl

Południowoamerykańskie kierunki egzotycznych podróży – poznaj je już dzisiaj!

Jeśli czujesz w sobie tęsknotę za gorącymi, latynoskimi rytmami i marzysz o dobrej zabawie połączonej z wypoczynkiem, to doskonale trafiłeś. Nasza oferta w zupełności spełni Twoje oczekiwania.
Południowoamerykańskie kierunki egzotycznych podróży – poznaj je już dzisiaj!
Południowoamerykańskie kierunki egzotycznych podróży – poznaj je już dzisiaj!

Przedstawiamy kilka świetnych lokalizacji, które pozwolą Ci poczuć jak bije serce tego wspaniałego kontynentu, jakim jest Ameryka Południowa.

Kolumbia – pachnąca przygodą i aromatyczną kawą

Wyprawę do Kolumbii rozpoczniemy w Bogocie, stolicy kraju. Otaczają ją dumne i okazałe szczyty Andów. Dzięki niezwykłemu położeniu Bogota zawdzięcza niezwykłą wręcz panoramę i widoki, które niejednego przyprawią o szybsze bicie serca. Zobaczycie tu wspaniałe zabytki, takie jak Plac Bolivara, Muzeum Botero, a także słynne Muzeum Złota. Jeśli zależy Wam na podziwianiu widoków, to warto również wybrać się na Wzgórza Monserrate.

Każdy kawosz będzie rad, gdy trafi do Pereira. Zobaczycie tu ogromnie plantacje, dzięki którym aromatyczny napój trafia do naszych domów. Będziecie mogli przyjrzeć się z bliska żmudnemu procesowi powstawania kawy, na każdym etapie jej produkcji. Odwiedzicie także Valle de Cocora, czyli dolinę, w której bujnie rosną palmy woskowe, będące siedliskiem dla wielu gatunków ptaków. W Salento zaś będziecie mieć niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć tradycyjne chaty żyjących tam ludzi.

Fani gangsterskich klimatów będą mogli poczuć dreszczyk emocji podczas odwiedzin w Medelin, gdzie będą mogli z bliska przyjrzeć się miejscu, w którym żył i działał słynny baron narkotykowy Pablo Escobar.

Chcesz zobaczyć Kolumbię na własne oczy? Kliknij → https://planetescape.pl/kraj/kolumbia/

Boliwia – gdy sól staje się słodyczą

Każdy z nas potrzebuje czasem przestrzeni, aby spotkać się z samym sobą. Niejednokrotnie to trudne spotkania, prowadzące jednak do rozwoju. Gdy przychodzi nam na myśl Boliwia, to na pierwszy plan wysuwa się Salar de Uyuni. Bezkresne, słone połacie ziemi, dające poczucie wolności i pozwalające na przeżycie swoistego katharsis. W dali rysują się majestatyczne Andy, po drodze trafia się na pojedyncze wioski ludzi, którzy żyją tu zgodnie z naturą. Słone przestrzenie, dające słodkie poczucie wolności, szczególnie podczas nocnych rozmyślań pod baldachimem z gwiazd.

Chcesz zobaczyć Boliwię na własne oczy? Kliknij → https://planetescape.pl/kraj/boliwia/

Chile – u podnóży Andów

Przygodę z Chile rozpoczynamy w Santiago, stolicy kraju. Santiago oferuje wiele wspaniałych atrakcji, szczególnie cenne są zabytki historyczne i architektoniczne. Udacie się do Plaza de Armas, obok którego znajduje się katedra metropolitalna, wspaniały Pałac Moneda oraz Plac Mercado Central. Warto udać się na Wzgórza Świętego Krzysztofa – można wybrać się pieszo lub kolejką linową. Jeśli lubicie rękodzieło, to wart wybrać się do Los Domingos, gdzie prezentują swe wyroby miejscowi rzemieślnicy.

Kolejnym etapem podróży jest Valparaiso, będące w czasach świetności jednym z największych portów w tej części świata. Miasto położone jest na kilku wzgórzach i stanowi intrygującą, barwną mozaikę. Starówka Valparaiso została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Następnie udacie się do San Pedro de Atacama, skąd wyrusza się na pustynie Atacama, jedno z najsuchszych miejsc na Ziemi. Zwiedzicie Dolinę Księżycową oraz Dolinę Śmierci, a także przejedziecie się wzdłuż pasma Cordillera de la Sal, gwarantującego możliwość podziwiania niezwykłych formacji skalnych. Odwiedzicie też Salar de Atacama, jedno z największych złóż soli na świecie. Po drodze odwiedzicie także rezerwat flamingów, które upodobały sobie życie na tych terenach. Nie można też zapomnieć o odwiedzeniu gejzerów Tatio, gdzie będziecie mogli zażyć relaksującej kąpieli.

Warto pamiętać, że Chile to także doskonałe wina, których będziecie mogli kosztować na różnych etapach podróży. Warto skorzystać z możliwości wycieczki fakultatywnej do winnicy, a tam oprócz kosztowania wina, można przyjrzeć się procesowi jego produkcji.

 Chcesz zobaczyć Chile na własne oczy? Kliknij → https://planetescape.pl/kraj/chile/

Kostaryka – rajski ogród

Wyprawa na Kostarykę to dla wielu podróż jak z bajki. Nie ma w tym stwierdzeniu ani słowa przesady. Jeśli kochasz smak egzotyki, to ta lokalizacja jest stworzona dla Ciebie. Kostaryka jest krainą wulkanów, którą za miejsce do życia obrały sobie tak niezwykłe stworzenia, jak żółwie morskie i barwne tukany, zaś rajska dżungla kusi swym pierwotnym i dzikim obliczem. Wycieczka do Parku Narodowego Tortuguero będzie okazją do zobaczenia z bliska żółwi na różnych etapach rozwoju, małp, krokodyli, różnych gatunków dzikich kotów.

Rozpoczniecie swoją przygodę z Kostaryką od zwiedzania Panamy, pięknego i pełnego zabytków miasta z interesującą historią, będącej ośrodkiem kulturalnym i turystycznym. Jest również najbardziej zróżnicowaną i barwną stolicą Ameryki Środkowej, pełną dynamiki i stale dążącą do pełnego rozmachu rozwoju. Będąc tutaj, nie można nie odwiedzić słynnego na całym świecie Kanału Panamskiemu, któremu to miasto zawdzięcza tak imponujący rozwój i międzynarodową pozycję.

Miejscem, które pozwoli na relaks i doskonałą porcję wypoczynku jest urokliwy archipelag Bocas del Toro. Urzekną Was lazurowe fale obmywające bielące się w słońcu plaże. Ponadto będziecie mogli zaobserwować wiele żyjących tutaj gatunków endemicznych, cieszących się spokojem, jakim daje niewielki ruch turystyczny.

Ameryka Południowa i jej egzotyczne klimaty zachęcają do wyruszenia w drogę. Zapoznaj się już dzisiaj ze szczegółami ofert na naszej stronie internetowej.

Chcesz zobaczyć Kostarykę na własne oczy? Kliknij → https://planetescape.pl/kraj/kostaryka/ 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również