NaStyku.pl

Polscy i niemieccy ratownicy wspólnie strzegą bezpieczeństwa kąpiących nad jeziorem Berzdorf

Sezon letni trwa w pełni. W upalne dni wiele osób szuka ochłody nad wodą i korzysta z pobliskiego jeziora Berzdorf, które już od kilku lat cieszy się popularnością wśród mieszkańców i gości polsko-niemiecko-czeskiego trójstyku.
Ratownicy na Berzdorfer See
Ratownicy na Berzdorfer See

Aby zapewnić bezpieczny wypoczynek w wodzie i nad wodą, miasto Görlitz ustawiło na obu miejskich plażach po północnej i północno-wschodniej stronie jeziora kontenery dla ratowników wodnych, wyposażone w platformy obserwacyjne i zleciło nadzór nad kąpieliskami.

Bezpieczeństwa kąpiących się strzegą wspólnie ratownicy wodni Niemieckiego Czerwonego Krzyża (DRK) i zgorzeleckiego oddziału Ratownictwa Wodnego Rzeczypospolitej. Polsko-niemieckie zespoły ratownicze codziennie w godz. 10:00-18:30 nadzorują teren kąpielisk miejskich, a ich wspólny nadzór potrwa do końca sezonu, czyli do 4 października.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wolość dla bocianów – 2019 / fot. www.zoo-goerlitz.de, Ch. Wess

Bociani rok 2020 w Zoo Görlitz

Na granicy
piątek, 24 lipca 2020, 12:16
Dramat bocianów stacjonarnych oraz wolność dla tegorocznego potomstwa z Zoo Görlitz.

Zobacz również