NaStyku.pl

Podsumowanie transgranicznego projektu: Nie dla narkotyków

"Nie dla narkotyków" to główne hasło projektu realizowanego przez polskich i saksońskich policjantów. Projekt zakładał zwiększenie skuteczności policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości narkotykowej na terenie przygranicznym.
W Görlitz odbyło się podsumowanie projektu "Nie dla narkotyków" (fot.: UMWD)
W Görlitz odbyło się podsumowanie projektu "Nie dla narkotyków" (fot.: UMWD)

Projekt był realizowany w ramach Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020 od 2016 roku. W poniedziałek (24 września) w Görlitz odbyło się podsumowanie jego rezultatów.

Problem narkotyków dotyczy zarówno młodzieży polskiej jak i niemieckiej, tej z dużych metropolii, jak i tej z małych miast i wsi. Pojawienie się dopalaczy, ich dostępność - to wpłynęło na metody działania policji. Dlatego tak ważne jest podnoszenie świadomości młodych ludzi co do skutków zażywania tych substancji. Edukacja to nasza najważniejsza broń w walce o zdrowie i życie młodych ludzi. Dzięki niej możemy sprawić, że działania producentów dopalaczy będą nieskuteczne, a dzieci bezpieczne – mówił na spotkaniu marszałek Cezary Przybylski.

Projekt miał na celu m.in. zwiększenie intensywności współpracy policji polskiej i saksońskiej w zakresie zapobiegania zwalczania przestępstw związanych z narkotykami i dopalaczami oraz podniesienie poziomu świadomości społecznej na temat dopalaczy i narkotyków na terenie pogranicza polsko-saksońskiego. Miał również pomóc w podniesieniu kompetencji funkcjonariuszy i pracowników policji zajmujących się tematyką narkotykową, a także podniesienie poziomu wiedzy i świadomości społecznej mieszkańców pogranicza polsko-saksońskiego na temat problemów związanych z zażywaniem substancji odurzających.

Dlatego też w ramach projektu przeszkolono blisko 90 funkcjonariuszy policji, przeprowadzono konkurs dla szkół Dopalacze – Zabijacze, zorganizowano ponad 10 imprez masowych dotyczących problematyki narkotyków i dopalaczy, zorganizowano liczne spotkania i seminaria eksperckie. Prowadzona jest także kampania profilaktyczna adresowana do uczniów, rodziców oraz nauczycieli, w której do tej pory wzięło udział ponad 9 tys. osób.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego dofinansował projekt ze środków EFRR kwotą blisko 2 mln zł.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zaginiony do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną / fot. Policja Brandenburska

Policja poszukuje zaginionego mężczyzny

Na granicy
czwartek, 21 lutego 2019, 09:13
23 października 2018 r. w miejscowości Forst/Łużyce w Niemczech zaginął Marek Słomka. Według informacji Policji Brandenburskiej mężczyzna mógł przebywać na terenie Lubska lub w jego okolicach. Mógł też udać się w kierunku autostrady nr 18 lub 4.

Zobacz również