NaStyku.pl

Poczuj świąteczny klimat. Rusza Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy 2018

Z końcem listopada rozpoczyna się jedna z najbardziej klimatycznych i lubianych po obu stronach Nysy Łużyckiej imprez - Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Görlitz.
Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w obiektywie Kulturservice Görlitz - zdjęcie nr 14
Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w obiektywie Kulturservice Görlitz - zdjęcie nr 14

W piątek, 30 listopada 2018, Dolny Rynek w Görlitz i przylegająca do niego ulica Brüderstraβe zapełnią się świątecznymi stoiskami z bogatą ofertą wyrobów rękodzieła i tradycyjnego rzemiosła, grzanym winem, słodyczami, piernikami, gorącymi potrawami itp.

Ale jarmark w Görlitz to nie tylko stoiska handlowe i gastronomia, to również program artystyczno-muzyczny na scenie przed ratuszem, kolejka dla dzieci, warsztaty majsterkowania i pieczenia dla dzieci, szopka betlejemska, zagroda ze zwierzętami, tor curlingowy oraz inne atrakcje, na które warto wybrać się z rodziną lub przyjaciółmi. Podczas wizyty na jarmarku można zrobić także coś dobrego. W ramach akcji charytatywnej 17 Dni|17 Potraw na stoisku gastronomicznym stowarzyszenia Promocji Miasta Kultury Förderverein Kulturstadt codziennie o godz.17:00 przyrządzane będą potrawy regionalne i narodowe, których można będzie skosztować za dobrowolny datek. Dochód jest przeznaczany na cele charytatywne.

Jarmark potrwa do 16 grudnia.

Godziny otwarcia jarmarku:
poniedziałek -  czwartek: 14:00 - 20:00
piątek: 14:00 - 21:00 
sobota: 11:00 - 21:00 
niedziela: 11:00 - 20:00

Nieodłącznym elementem jarmarku jest lodowisko pod chmurką przed kościołem św. Trójcy (Dreifaltigkeitskirche) przy Obermarkt, które rozpoczyna swoją działalność już 23 listopada 2018 i będzie czynne do 7 stycznia 2019. W każdy czwartek, czyli już od 29 listopada, w godz. 18:00-21:00 odbywać się będzie dyskoteka na lodzie.

Warto wiedzieć

W rankingu Radia MDR 1 na najpiękniejszy i przyjazny rodzinom jarmark świąteczny pośród 30 jarmarków w Saksonii Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Görlitz w roku 2016 zajął 1. miejsce i 3. miejsce w roku 2017.

Organizatorem  jarmarku jest spółka miejska Görlitzer Kulturservicegesellschaft mbH.

schlesischer-christkindelmarkt-goerlitz.de

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zaginiony do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną / fot. Policja Brandenburska

Policja poszukuje zaginionego mężczyzny

Na granicy
czwartek, 21 lutego 2019, 09:13
23 października 2018 r. w miejscowości Forst/Łużyce w Niemczech zaginął Marek Słomka. Według informacji Policji Brandenburskiej mężczyzna mógł przebywać na terenie Lubska lub w jego okolicach. Mógł też udać się w kierunku autostrady nr 18 lub 4.

Zobacz również